آئین‌نامه ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری عودت شد

آئین‌نامه ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری عودت شد

کمیسیون خاص امور کلان‌شهرهای هیأت دولت، آئین‌نامه «ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری» را به درخواست نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دستور کار خارج و برای بازبینی به این دستگاه عودت داد.

نظاره: در جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلان‌شهرهای هیأت دولت که به ریاست معاون دبیر کمیسیون برگزار شده بود، آئین‌نامه «ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری» به درخواست نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دستور کار خارج و برای بازبینی به این دستگاه عودت شد.

بر همین اساس، دستگاه‌های اجرایی به استناد مصوبه هیأت وزیران، موظف به اجرای اقدامات اجتماعی- فرهنگی در کلان‌شهرها هستند. در این بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تقویت گونه‌های مختلف گردشگری (مذهبی، سلامت، طبیعت، فرهنگی و …) در شهرها موظف به تدوین آئین‌نامه مربوط است.

به همین منظور، پیش‌نویس آئین‌نامه «ساماندهی و ارتقای گردشگری شهری» از سوی سازمان مذکور، تهیه و جهت سیر مراحل تصمیم‌گیری به دولت ارائه شد.

بر همین اساس، آئین‌نامه مورد اشاره پس از طی مراحل بررسی در کمیسیون خاص امور کلان‌شهرها و طرح در کمیته‌های تخصصی، به درخواست نماینده سازمان پیشنهاد دهنده از دستور کار خارج شد تا پیشنهاد مورد تفاهم جدید با همکاری وزارت‌خانه های کشور، نیرو، راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور با رعایت مواردی همچون ملاحظه اسناد بالادستی، جلوگیری از تکرار قوانین و مقررات مربوط، قابلیت اجرایی، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی به همراه تسهیلات و مشوق‌ها و نیز ضمانت اجرایی احکام، تهیه و مجدداً به دولت ارائه شود.

بر اساس این گزارش، جلسه تخصصی کمیسیون خاص امور کلان‌شهرها به ریاست داود آرین معاون دبیر کمیسیون و با حضور نمایندگان وزارت‌خانه های راه و شهرسازی، کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شورای‌عالی استان‌ها، سازمان‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و حفاظت محیط زیست روز سه‌شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیأت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *