آبشار بسیار زیبا و دیدنی مجن در سمنان

آبشار بسیار زیبا و دیدنی مجن در سمنان

درست است که استان سمنان را بیشتر کویر پوشانده است اما این دلیل نمی شود که از طبیعت بسیار زیبای آن غافل شویم! آبشار بسیار دیدنی مجن یکی از جاذبه‌ های طبیعی این استانمی باشد که در دل صخره‌ای عظیم و محوطه‌ای باریک و غار مانند قرار گرفته است و جلوه ای بسیار زیبا به وجود آورده است

آبشار بسیار زیبا و دیدنی مجن در سمنان

مجن، شهری در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شاهرود، در بخش بسطام است. قدمت این شهر را از وجود آثار سفالی، قلعه‌های اطراف شهر و درختان کهنسال ارس می‌توان حدس زد. سبک و سیاق معماری و طبیعت مجن گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. در این شهر خانه‌ها گرداگرد تپه‌ای در دامنه کوه و میان دو رودخانه پی‌حصار و پیش‌ده که از کوه‌های اطراف سرچشمه می‌گیرند، بنا شده‌اند.

در انتهای مجن دره‌ای زیبا با مناظری منحصربه‌فرد از کوه، دشت و رود قرار دارد که در فصل بهار و تابستان بوی عطر گل‌ها در هوای آن به مشامتان می‌خورد. بعد از اینکه از دره مجن عبور کردید و به طبیعت کوهستانی قدم گذاشتیذ، کم‌کم از لابه‌لای صخره‌‌های عظیم و مرموز، طنینآبشار زیبا   مجن به گوشتان می‌رسد.

آبشار بسیار زیبا و دیدنی مجن در سمنان

برای تماشای این آبشار زیبا بایستی پا به آب بزنید. آبی سرد و زلال! چند متری که درون آب پیاده‌روی کنید تا به آبشار برسید. از نوازش آب سرد و قلوه سنگ‌های صیقلی زیر پایتان لذت ببرید تا خستگی راه از تنتان به در شود. آبشار مجن در کنجی تاریک و تنگ، محصور کوه حالا پیش روی شماست. لذت لمس آب تند و سرد آبشار چه هیجانی دارد. اینجا بازی آب در اعماق صخره‌هاست. حیف نیست در این بازی یار نباشید؟

منبع: دالاهو

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *