آسانسور یا آکواریوم؟! مسئله این است…

آسانسور یا آکواریوم؟! مسئله این است…

دوست دارید در آسانسوری طبقات را طی نمایید که اطرافتان را ماهی های بزرگ و کوچک پر کرده اند به علاوه چندین گالن آب؟

آسانسور یا آکواریوم؟! مسئله این است...

معمولا در نقاط مختلف جهان آسانسورهای عجیب وجود دارند که غیرعادی بودن آنها، کارکردشان را تحت تاثیر قرار داده و خود تبدیل به یک جاذبه گردشگری شده اند. یکی از این آسانسورها در شهر برلین آلمان قرار دارد و به «گنبد آبی» مشهور است.

گنبد آبی در حقیقت یک آکواریوم بزرگ است که شما با آسانسور در دل آن حرکت می کنید و به دنیای موجودات آبزی از داخل آن می نگرید.

این آکواریوم ۲۵ متر ارتفاع و ۱۲متر پهنا داشته و به شکل استوانه ای است. کاربری اصلی این آکواریوم تردد در بین طبقات هتلی به نام «رادیسون بلو» در شهر برلین است ولی این آکواریوم به اندازه ای مشهور است که تقریبا از خود هتل «رادیسون بلو» بیشتر شناخته شده است.

مسوولان با سلیقه هتل با این ابتکار جالب توانسته اند تعداد زیادی گردشگر و مسافر را به هتل خود جذب کنند و بسیاری از مردم تنها با انگیزه دیدن این آکواریوم زیبا و خوردن یک وعده غذا در رستوران واقع شده در این آکواریوم، به آن مراجعه می کنند.

این آکواریوم شگفت انگیز سال ۲۰۰۴ افتتاح شده و هزینه ساخت آن چیزی حدود ۱۳ میلیون دلار تخمین زده می شود.

طراحی و ساخت این مجموعه شگفت انگیز زمان بر و طاقت فرسا بود که این مهم توسط موسسه مدیریت بین المللی انجام گرفت البته ذکر این نکته هم ضروری است که این آکواریوم عنوان بزرگترین آکواریوم استوانه ای دنیا را نیز یدک می کشد.

آکواریومی که در آن بیش از یک میلیون لیتر آب قرار داشته که زیستگاه بیش از هزار و پانصد آبزی مشتمل بر ۵۰ گونه مختلف است.

آب پیرامون این آکواریوم مشابه آب دریا و شور است و ماهی های ساکن آن نیز از گونه ماهیان دریایی هستند. در طول روز تعداد زیادی از گردشگران خارجی و یا آلمانی های برلین و سایر شهرها، تنها برای سوار شدن به این آسانسور و خوردن غذا در رستورانی در دل آکواریوم به این هتل مراجعه می کنند که امنیت آنها توسط دو تیم متخصص و حرفه ای که به صورت ۲۴ ساعته مسائل فنی آکواریوم را تحت کنترل دارند، تأمین می شود.

بسیاری از مردم هم که علاقه مند به برگزاری جشن ها و مراسم عروسی های خود در فضاهایی غیرعادی و عجیب هستند، با تعیین وقت قبلی، مراسم ازدواج یا جشن های خود را در بزرگترین آسانسور آبی و آکواریوم استوانه ای جهان برگزار می کنند.

منبع: جام جم انلاین

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *