آمار اسکان خانواده‌های فرهنگیان در مدارس در تعطیلات تابستانی | مدیر وزارت آموزش و پرورش: مسافرت را ارزان کردیم

آمار اسکان خانواده‌های فرهنگیان در مدارس در تعطیلات تابستانی | مدیر وزارت آموزش و پرورش: مسافرت را ارزان کردیم

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۰ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۸۸ نفر روز مسافر شامل فرهنگیان و خانواده‌های آنها در تابستان ۱۳۹۸ در سفرها اسکان یافتند.

نظاره: گودرز کریمی فر با تشریح آمارهای استفاده فرهنگیان از مراکز اسکان این وزارتخانه افزود: در تابستان امسال سه میلیون و ۳۳۲ هزار و۵۹۰ نفر در قالب ۹۲۵ هزار ۷۲۰ خانوار فرهنگی اسکان یافتند که این آمار در مجموع۱۰ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۸۸ نفر روز بوده است که اسکان فرهنگیان و خانواده‌های آنها در ۳۲ استان کشور عملیاتی شد.

وی با یادآوری اینکه اجرای طرح ساماندهی و سازمان‌دهی اسکان مسافران فرهنگی در ایام تابستان در راستای منزلت اجتماعی فرهنگیان و با شعار، کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان توسط هفت هزار ۵۸۱ نفر از عوامل اجرایی در سراسر کشور از هفته آخر خردادماه شروع و تا پایان روز ۱۵ شهریورماه ۹۸ انجام‌ شد.

وی همچنین گفت: تعداد ۴۸۹ پایگاه پذیرش به انضمام۵۰ پردیس دانشگاهی و۳۰۰ اردوگاه مجهز به سوئیت‌های اختصاصی و شبه اختصاصی به همراه دو هزار ۴۸۰ مدرسه در غالب ۲۲ هزار و ۶۹۸ کلاس درس اسکان تابستانی را انجام دادند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مقایسه استفاده از مراکز اسکان فرهنگیان تابستان سال ۹۸ نسبت به تابستان ۹۷ رشد ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.

کریمی فر با بیان اینکه تمامی تلاش‌ها در راستای تکریم مهمانان تابستانی و حفظ منزلت اجتماعی فرهنگیان است، موارد و استانداردهایی که در سراسر کشور درمورد مراکز اسکان عملیاتی شده است را برشمرد.

وی یادآور شد: رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس طرح اسکان، توجه به بهسازی و زیباسازی فضاهای آموزشی و پایگاه‌های پذیرش در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم مهمانان و مسافران فرهنگی، اطلاع‌رسانی نصب پوسترهای اسکان در مبادی شهرها و هدایت مسافرین تابستانی به پایگاه‌های پذیرش، برپایی نمایشگاه‌های بومی و سنتی در جوار پایگاه‌های اسکان به جهت آشنایی با فرهنگ بومی و محلی، معرفی جاذبه‌های توریستی و گردشگری استان‌ها ازجمله این موارد و استانداردها است.

وی افزود: هدف ما این بوده که همکاران فرهنگی شهر یا شهرهایی را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند به‌عنوان معبر سفر استفاده نشود و کیفیت مراکز اسکان به گونه‌ای مطلوبیت داشته باشد که مسافران بتوانند بین دو تا سه روز در شهرها بمانند و از جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی آن شهر یا استان استفاده کنند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به میزان رضایتمندی فرهنگیان از مراکز اسکان اشاره و خاطرنشان کرد: فرم نظرسنجی در همه پایگاه‌های اسکان بین مسافران تابستانی توزیع ‌شد که ۹۰ درصد مسافران رضایتمندی نسبی خود را از شرایط اسکان فرهنگیان با توجه به امکانات موجود آموزش‌وپرورش اعلام کردند.

کریمی فر با یادآوری اینکه دو بازه زمانی اسکان موقت در آموزش‌وپرورش وجود دارد، گفت: اسکان موقت نوروزی در طول دو هفته نوروز انجام می‌شود که در نوروز ۹۸، ۱۲ میلیون نفر روز را سازمان‌دهی و ساماندهی کردیم و اسکان موقت تابستانی نیز از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور انجام می‌شود.

وی افزود: در زمان‌هایی غیر از اسکان موقت، ۳۶۵ مرکز رفاهی در سراسر کشور آماده پذیرش همکاران فرهنگی هستند که قابلیت رزرو اینترنتی و یا پذیرش حضوری وجود دارد که این مراکز با حداقل قیمت در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  ادامه داد: تلاش ما این است تا با برنامه‌ریزی، هماهنگی، سازمان‌دهی، کنترل و نظارت؛ رضایتمندی نسبی همکاران فرهنگی شاغل و بازنشسته را در استفاده از مراکز اسکان فراهم کنیم.

کریمی فر تصریح کرد: بازنشستگان فرهنگی مانند شاغلین از تمام امکانات رفاهی و درمانی فرهنگیان می‌توانند استفاده کنند و هیچ تفاوتی بین شاغلین و بازنشستگان وجود ندارد.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *