ارسال نامه وزیر میراث فرهنگی به وزیر نفت درباره بنزین سفرهای مردم | وزارت نفت توجهی نکرد؟

ارسال نامه وزیر میراث فرهنگی به وزیر نفت درباره بنزین سفرهای مردم | وزارت نفت توجهی نکرد؟

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی از ارسال نامه علی اصغر مونسان به وزیر نفت درباره توجه به موضوع سفر در طرح سهمیه بندی بنزین خبر داده است.

شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران شب گذشته با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تعیین سهمیه‌ها، نرخ بنزین سهمیه‌ای را ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد را سه هزار تومان اعلام کرد. در این اطلاعیه وعده داده شده که برای تاکسی‌های بین شهری تمهیداتی اتخاذ شده است.

جدا از اینکه این تمهیدات مانع افزایش قیمت کرایه‌های بین شهری برای دومین بار در سال جاری خواهد شد یا خیر اما مسلما با افزایش قیمت بنزین آزاد هزینه سفرهای مردم با خودروهای شخصی نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت. البته رئیس اتحادیه سواری کرایه در اولین واکنش به افزایش قیمت بنزین خواستار افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی کرایه سواری‌های بین‌شهری شده است.

تغییر قیمت و تعیین سهمیه برای آن فقط برای بنزین است و در مورد سوخت‌های دیگر نظیر گازوییل و گاز هیچ تغییری صورت نگرفته و با قیمت قبلی و به همان نحوه پیشین توزیع می‌شود. بنابراین می‌توان امیدوار بود کرایه اتوبوس‌های بین شهری برای مسافران برای دومین بار در سال جاری تغییر نخواهد کرد.

سفر ارزان یکی از شعارهای سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوده است اما چه قبل از تبدیل به وزارت و چه پس از آن در حد شعار باقی مانده است. وزارت میراث فرهنگی که بخش اعظم تصمیم گیری درباره هزینه سفر را برعهده ندارد چگونه می‌تواند به مردم چنین وعده‌ای دهد جای سوال است. البته در چنین شرایطی می‌توان از مسئولان گردشگری این وزارتخانه سئوال کرد که «از سفر ارزان چه خبر؟»

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در این زمینه از ارسال نامه علی اصغر مونسان به وزیر نفت درباره توجه به موضوع سفر در طرح سهمیه بندی بنزین خبر داده است.

ولی تیموری با بیان اینکه شب گذشته تغییرات درباره اختصاص سهمیه بنزین اعلام شد ولی ما دو هفته گذشته پیش بینی کرده بودیم که بنزین سهمیه بندی شود به مهر گفت: نامه‌ای با امضای وزیر میراث فرهنگی به وزیر نفت نوشتیم مبنی بر اینکه اگر قرار است بنزین سهمیه بندی شود، موضوع سفر و گردشگری مردم در داخل کشور نیز مد نظر قرار گیرد. اکنون منتظر هستیم تا ببینیم پاسخ به این نامه چیست و چه تدابیری در این باره اندیشیده می‌شود.

وی افزود: ساز و کار اختصاص رسیدگی به این موضوع را باید وزارت نفت مدنظر قرار دهد. چون باید موضوع سفر مردم و کسانی که با وسیله نقلیه خود به داخل ایران می آیند را نیز در نظر بگیریم. با این وجود وقتی متوجه سهمیه بندی بنزین در شب گذشته شدیم باز هم تاکیدی بر توجه به این نامه خواهیم کرد.

اولین تاثیرات افزایش قیمت بنزین بر هزینه سفر | درخواست افزایش قیمت کرایه سواری‌های بین‌شهری

منبع: چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *