امیدواریم با تشکیل وزارتخانه بودجه حداقل دوبرابر شود | برای وزارت با من صحبت شد

امیدواریم با تشکیل وزارتخانه بودجه حداقل دوبرابر شود | برای وزارت با من صحبت شد

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امیدوارم با تشکیل وزارتخانه بودجه ما حداقل دوبرابر شود و به سطح آخرین وزارتخانه برسد.

نظاره: علی‌اصغر مونسان در حاشیه افتتاح سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی کشور گفت: ما از بخش تولیدات صنایع دستی فاخر به سمت تولیدات کاربردی رفته ایم و خوشحالیم که صنایع دستی در جریان زندگی مردم ایجاد شده و بازار محصولات صنایع دستی دارد ایجاد می‌شود و مردم از هنرمندان صنایع دستی حمایت می‌کنند.

او افزود: در بحث صادرات وضعیت ما خوب است.هر چند مواد اولیه گران شده و دسترسی به انتقال پول سخت است اما وضعیت صادرات ما خوب است. اگر کمک شود امیدواریم به سطح دو میلیارد دلار صادرات صنایع دستی که هدف گذاری شده برسیم.

مونسان ادامه داد: نمایندگان مردم تشخیص دادند که سازمان تبدیل به وزارتخانه شود. امیدواریم این اتفاق خیر باشد. سه بخش این سازمان نقش اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارند. امیدواریم با وزارتخانه شدن حمایت‌ها بیشتر شود تا بتوانیم طرح‌هایمان را بهتر اجرا کنیم.فاصله بودجه سازمان با آخرین وزراتخانه دوبرابر بود و امیدواریم سطح بودجه ما حداقل دوبرابر افزایش پیدا کند.

سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: با مشکلاتی که در قطع و کم شدن پروازها داشتیم وضعیت گردشگری ما مناسب است. امسال رشد داشتیم و بازارهای هدف ما تغییر کرده‌اند. هر گردشگر برای ایران ۱۴۰۰ دلار آورده دارد و با وجود شرایط کشور باید به آن توجه شود، در حالی که هر بشکه نفت شصت و چهار دلار فروخته می‌شود و برای بشکه ۱۰ دلار هزینه می‌شود باید در زمینه گردشگری هزینه کنیم.
مونسان درباره اینکه آیا برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با او صحبتی شده یا نه گفت: طبیعتاً با من صحبت شده که سرپرست این وزارتخانه هستم.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *