اینها گرانترین برج های جهان هستند!

اینها گرانترین برج های جهان هستند!

اقامتگاه یکی از مهم ترین موضوعات در سفرهای ما می باشد و گاهی به علت گران بودن هتل های لوکس از اقامت در آن ها صرف نظر می کنیم. در این مطلب تعدادی از گران ترین برج های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد که پا را از لوکس بودن هم فراتر گذاشته به طرز شگفت انگیزی پرهزینه هستند. این فهرست در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است.

مجتمع Wynn در لاس وگاس

این هتل ۴۵ طبقه، با دکوراسیون لوکس، ششمین هتل بزرگ دنیاست. مساحت کل این هتل، ۶۱۵ هکتار است. دارای ۲۷۱۶ اتاق، مرکز خریدی با مساحت ۲۲۳ هزار متر و فضای تجاری ۷۶ هزار متر است. تنها هتلی است که یک اتاق جلسه اختصاصی با مساحت ۲۶ هزار فوت مربع و یک تالار عروسی و کلوپ دارد.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


برج پرنسس دبی

این آسمان خراش ۱۰۱ طبقه، برجی مسکونی در دبی است که در مجاورت برج خلیفه ساخته شده و با ارتفاع ۴۱۴ متری، بلندترین برج مسکونی دنیاست. این پروژه که ساخت آن در سال ۲۰۰۶ شروع شده و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد، و ۱۷٫۲ میلیارد دلار هزینه دربر داشته است.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


هتل Cosmopolitan در لاس وگاس

این هتل ۵۲ طبقه لوکس با هزینه نزدیک به ۹۰٫۳ میلیارد دلار، توسط طراح آلمانی و با حمایت مالی یک بانک آلمانی ساخته شده و دارای دو برج است. در سال ۲۰۱۴ با قیمت ۷۳٫۱ میلیارد دلار به فروش گذاشته شد و شامل ۳ هزار اتاق، مرکز گفتگوهای روزمره و مرکز تجارت با مساحت ۲۲۲ هزار و ۹۳۴ فوت مربع است. اینها تنها تسهیلات این هتل نیستند و یک استخر و آبگرم درمانی با ظرفیت ۱۸۰۰ نفر، از ویژگی های برجسته و بی همتای آن است.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


تفرجگاه ساحلی سنگاپور

این تفرجگاه با برآورد ۵٫۵ میلیارد دلار، گران ترین تفرجگاه ساحلی در دنیا بوده و مساحتی بالغ بر ۵٫۱۵ هکتار دارد. این سازه شامل چند رستوران، هتل، مرکز نمایش، تئاتر و مرکز سرگرمی است و در سال ۲۰۱۰ افتتاح شده و چشم اندازهایی پانورامیکی رو به خط افق سنگاپور دارد. ۲۵۶۱ اتاق و سوییت لوکس در مجاورت پارک آبی سنگاپور و استخرهای شنای نامحدود از سایر تسهیلات این تفرجگاه گران به شمار می روند.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


هتل سنتوسا در سنگاپور

این هتل، سومین هتل گران دنیاست که توسط گروه مهندسی مالزیایی Grntingساخته شده و مساحتی بالغ بر ۴۹ هکتار دارد. در اطراف این هتل یک پارک بزرگ ساخته شده که با الهام از تم ماداگاسکاری است و یادآور مصر باستان است.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


مرکز تجاری One World در نیویورک

این مرکز تجاری مدرن در نیویورک با ارتفاع ۱۴۵۱ فوت و ۱۰۴ طبقه، بلندترین سازه معماری در آمریکاست. این آسمانخراش عظیم، بیشتر با عنوان «برج آزادی» معروف است. گفته می شود این مرکز تجاری جایگزین مرکز تجارت جهانی شده که در حادثه یازدهم سپتامبر از بین رفته است. ساخت این سازه در سال ۲۰۰۶ آغاز شد و در آوریل ۲۰۱۳ به اتمام رسید.

«دیوید چیلد» با الهام از سبک مدرن، طراحی این پروژه را برعهده داشته است. دیوارهای بتنی با فن آوری نانوی این برجی به خوبی در برابر زلزله و طوفان مقاوم است. دارای ۷۱ واحد اداری، مدیریت خدمات عمومی با مساحت ۱۹ هزار فوت مربع و موزه ای از آثار منهدم شده در حادثه یازدهم سپتامبر است. این مرکز تجاری به ۱۱ متروی نیویورک، پایانه مسافربری و مرکز حمل و نقل WTC مرتبط است.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


برج البیت در مکه

این آسمان خراش عظیم ۱۲۰ طبقه، گران ترین آسمان خراش دنیاست که در مجاورت مسجدالحرام ساخته شده است. این سازه گنجایش حدود ۱۰۰ هزار نفر را دارد. این هتل برزگ، محل اجتماع حجاج مکه است.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!


مجتمع ونتین در ماکائو

این سازه زیبا در قلب ماکائو، توسط یک کمپانی معروف آمریکایی با عنوان Las Vegas Sands طراحی شده و در آگوست ۲۰۰۷ افتتاح شده است. مساحت آن ۹۸ هزار مترمربع بوده و بزرگترین محل بازی های کازینو در دنیاست.دارای ۳۰۰۰ سوییت بوده و ظرفیت ۱۵۰ هزار نفر را دارد. در مجموع ۳۰ رستوران در داخل این سازه بزرگ قرار دارد.

اینها گرانترین برج های جهان هستند!
منبع: ماهنامه زندگی سالم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *