بازار داغ خرید کد پاسپورت برای ریجستری موبایل | پیامک‌ مشکوک به مسافران؛ شرکت بیمه مسافرتی از مسافران تور سوء‌ استفاده کرد؟

بازار داغ خرید کد پاسپورت برای ریجستری موبایل | پیامک‌ مشکوک به مسافران؛ شرکت بیمه مسافرتی از مسافران تور سوء‌ استفاده کرد؟

بی‌سامان بودن طرح رجیستر مسافری گوشی همراه باعث ایجاد شرایط کلاهبرداری و سوءاستفاده از مسافران خارجی شده است.

نظاره: بی حساب و کتاب بودن طرح رجیستری مسافری گوشی تلفن همراه نه تنها باعث ایجاد قاچاق قانونی گوشی شده که زمینه کلاهبرداری از مسافرانی که به خارج می‌روند را نیز ایجاد کرده است. جدیدترین اقدام در این حوزه خرید کد پاسپورت از مسافرانی است که به تازگی به خارج سفر کردند تا وارد کنندگان بزرگ بازار گوشی تلفن همراه به راحتی و با سوء استفاده از پاسپورت مسافران، مبادی رسمی واردات را دور بزنند.

به تازگی کانال‌های تلگرامی پر از اگهی‌هایی شده که شماره پاسپورت مسافران را برای رجیستر گوشی تلفن همراه خریداری می‌کنند.

بازار داغ خرید کد پاسپورت برای ریجستری موبایل

اما خرید شماره پاسپورت تنها محل سوءاستفاده از این طرح نیست. به تازگی مسافران تورهای خارجی به ویژه تورهای زیارتی به عراق اعلام کردند که عوامل شرکت بیمه مسافرتی با سوء استفاده از مدارک مسافر اقدام به رجیستر گوشی تلفن همراه می‌کنند. اتفاقی که نشان می‌دهد طرح مسافرتی رجیستری گوشی عامل کلاهبرداری از مسافران شده است.

نگاهی به آمار واردات گوشی تلفن همراه در سال گذشته نیز نشان می‌دهد که بی سر و سامان بودن طرح وزارت ارتباطات برای رجیستری گوشی به جز مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده، سامانی به واردات قانونی گوشی تلفن همراه نداده است.

منبع: چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *