با انواع سرویس دهی هتل های جهان آشنا شوید

با انواع سرویس دهی هتل های جهان آشنا شوید

پیش از انکه اتاقی در هتل مورد نظرمان رزرو کنیم بهتر است اطلاعاتی راجع به انواع سرویس دهی هتل ها داشته باشیم تا انتخابی بهتر انجام دهیم. در این مطلب از نظاره شما را با انواع سرویس دهی هتل ها آشنا خواهیم کرد.

سرویس آمریکایی

این سرویس کامل ترین نوع خدمات رسانی در هتل ها محسوب می شود.

با انواع سرویس دهی هتل های جهان آشنا شوید

آن را به اختصار «ای پی» یا سرویس کامل شامل همه آیتم ها نیز می شناسند. در این نوع سرویس دهی، به جز ارایه اتاق، سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام نیز سرو می شود. همه وعده های غذایی در آشپزخانه هتل مهیا می شود. بعضی هتل ها به مهمانانشان این حق انتخاب را می دهند که در طرح آماده سازی و انتخاب نوع مواد اولیه و کیفیت آن برای تهیه غذاها دخالت داشته باشند. البته این حق انتخاب شامل سرویس دهی نوشیدنی و استفاده از سرویس اتاق یا بیرون اتاق در هتل نمی شود. مسافرانی که هتل خود را در مکان های دور از رستوران های در دسترس انتخاب می کنند، طبیعتا نیازمند امکان استفاده از سرویس آمریکایی در هتل ها هستند. در اروپا یا برخی کشورهای دیگر این سبک را تحت عنوان «فول برد» هم می شناسند.

سرویس آمریکایی میانه

این سرویس به همراه ارایه اتاق و صبحانه به همراه یک وعده غذایی دیگر مانند ناهار یا شام است.

سرویس اروپایی

در این شکل سرویس دهی فقط اتاق ارایه می شود و برای استفاده از سرویس غذایی بایستی مبلغ جداگانه پرداخت شود.

با انواع سرویس دهی هتل های جهان آشنا شوید

سرویس قاره ای

در این سبک سرویس دهی ارایه اتاق به همراه صبحانه ای «شامل میوه، نان، قهوه، چای، شربت و غذای نپخته» است.

هتل مناهاوس؛ همسایگی با اهرام

«مناهاوس» یکی از بهترین هتل های مصر و البته یکی از متفاوت ترین هتل های جهان است؛ بنایی زیبا که در مرکز ۴۰ جریب باغ سرسبز قرار گرفته است.

با انواع سرویس دهی هتل های جهان آشنا شوید

همسایگی با هرم بزرگ جیزه موجب شده تا اقامت در این هتل رویایی گردشگران را در فضایی تاریخی قرار دهد و تجربه اقامت آن ها را خاطره ساز کند. اداره کنندگان هتل نیز با چینش خاص فضای داخل آن حس یک سفر تاریخی را بیشتر کرده اند.

استفاده از انواع لوازم سنتی در کنار عتیقه  جات نفیس و کمیاب، مناهاوس را به یکی از خاص ترین هتل های ۵ ستاره جهان مبدل ساخته است. تصور کنید با گنجینه ای از تاریخ باصستانی کشور مصر تنها ۷۰۰ متر فاصله دارد! قطعا چنین حس بی نظیری را به سختی می توان در سایر مناطق توریستی جهان تجربه کرد. «مناهاوس» همواره میزبان رهبران کشورهای مختلف و چهره های مشهور جهانی بوده است.

با انواع سرویس دهی هتل های جهان آشنا شوید

دیدن منظره بی نظیر اهرام مصر از اتاق های هتل در کنار غذاهای دلچسب رستوران در بالکن تنها بخشی از امتیازات هتل محسوب می شود.

سالن ورزشی مجهز، استخر، سالن های کنفرانس، اینترنت بی سیم، لابی مجهز، زمین گلف، سالن تئاتر، مرکز تجاری، زمین تنیس و… از جمله سایر امکانات هتل است که در مجموع ترکیبی بی نظیر از دوران گذشته و خدمات لوکس و مدرن امروزی را به نمایش گذاشته اند.

منبع: روزنامه توریسم – ترجمه دکتر ساره شهپر

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *