با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

در حدود ۶۰ سال پیش در کشور تایلند پزشکی زندگی می کرد که به جذب گردشگران و سوق دادن آن ها به دهکده اش بسیار اهمیت می داد. این پزشک تایلندی که در یکی از روستاهای دورافتاده این کشور زندگی می کرد، با خود فکر کرد چکار می تواند بکند تا دهکده اش پر از گردشگران خارجی شود. او خیلی با خودش فکر کرد تا بالاخره فکری به سرش زد. وی هم ولایتی هایش را متقاعد کرد تا در خانه هایشان مار پرورش دهند.

با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

پزشک دهکده به روستائیان گفت که اگر بتوانند مارهای زیادی پرورش دهند میتوانند از این مارها در اجرای نمایشهای گوناگون استفاده کنند و به این ترتیب نام و آوازه روستایشان در همه جا خواهد پیچید. سالها گذشت و نقشه ای که پزشک برای روستائیان کشیده بود عملی شد. حالا روستای “بانکوک ساانگا” در شمال شرق تایلند در بین گردشگران به دهکده”مارهای کبرا” مشهور است.

معمولا روستائیان مارها را در جعبه های چوبی بیرون خانه نگه می دارند. جعبه هائی که پر از مارهای سمی نظیر شاه کبراست تا مارهای کم خطرتر مانند پیتون.

با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

ورود به دهکده همراه با ترس و هیجان است. به نظر توریستها این بیشتر شبیه یک پارک بزرگ با جاذبه های گردشگری دلهره آور است.

نمایشهای زیادی همه روزه برای گردشگران در روستا برگزار می شود. برای این نمایشها معمولا مارها در یک جا نگهداری می شوند و برای اجرای هر نمایش ماری که لازم است از جعبه بیرون آورده می شود.

با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

یکی از تماشائی ترین نمایشهائی که در روستای بانکوک ساانگا برگزار می شود مسابقه بوکس با مار است، در این نمایش خطرناک حریف شاه کبراست. یعنی شاه کبرا را وارد زمین می کنند و مردی که قرار است با این مار بجنگد در برابر او قرار می گبرد و تماشاچی ها بیشتر از زمین مسابقه فاصله می گیرند تا مبادا مار به آنها حمله کند، اگرچه همه حرکات نمایشی که بوکسور روستائی در برابر شاه کبرا اجرا می کند عجیب است اما موضوع از همه عجیب تر خونسردی روستائیان در برابر مارهای سمی است.

معمولا بیشتر افراد از مار می ترسند اما ساکنان بانکوک ساانگا با دیدن مارها حتی از این موجودات فاصله هم نمی گیرند و جالبتر اینکه کودکان روستا با مارها دوست هستند و آنها را در دست می گیرند. همه کودکان دهکده مارها از بچگی یاد می گیرند که با مارها چگونه رفتار کنند و چگونه به آنها غذا بدهند.

با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

هرچند روستائیان بانکوک ساانگا خرج و مخارج زندگی خود را از نمایش مارها درمی آورند و از نظر گردشگران این کار بسیار شگفت انگیز است اما جنبه های ایمنی نه تنها در هیچیک از نمایش ها برای توریست ها در نظر گرفته نمی شود بلکه خود روستائیان نیز از نیش مرگبار مارها در امان نیستند.

با دهکده مارها در تایلند آشنایی دارید؟

مثلا بااولی چای ۷۲ ساله یکی از مارگیرهای مشهور روستا تا کنون ۲۱ بار توسط مارها گزیده شده و این یعنی وی ۲۱ بار در خطر مرگ قرار داشته است برای همین تعدادی از انگشت های دست این پیرمرد که مار گزیده بود را قطع کرده اند تا وی از مرگ نجات یابد. جالب اینجاست که “چای” گزیدگی توسط مارها را نه تنها خطر نمی داند بلکه به آن افتخار هم می کند.

منبع: خبر انلاین

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *