با سوغات بوشهر آشنا شوید

با سوغات بوشهر آشنا شوید

اگر قصد سفر به استان بوشهر را دارید بهتر است با سوغات این شهر بیشتر آشنا شوید. این استان به دلیل موقعیت خاص جعرفیایی محصولات ویژه ای را دارد خرما و ماهی از جمله سوغات خاص و منحصر به فرد این استان است با ما همراه باشید تا با سایر سوغات معروف این استان بیشتر آشنا شوید.

– حلوای نونک:

این حلوا جزء شیرینی های سنتی بوشهر است که از شیره خرما تهیه میشود، شیره خرما را روی حرارت کم قرار میدهند و آنقدر هم میزنند که رنگ شیره سفید شود. این حلوا را پیش از سرد شدن با ضخامت کم به همراه کنجد بو داده تهیه میکنند. این حلوا به نام حلوای سنگگ هم شناخته میشود.

با سوغات بوشهر آشنا شوید

– حلوای راشی:

حلوای ارده یا حلوای راشی یکی دیگر از شیرینی ها یا سوغات استان بوشهر است که از کنجد بو داده تهیه میشود که آن را با شیره خرما مخروط مکنند و این حلوای مقوی و خوشمزه را تهیه مکنند.

با سوغات بوشهر آشنا شوید

– خارک پخته:

یک شیرینی بسار لذیذ و پرطرفدار بوشهری خارک پخته است که برای تهیه آن خرما را به همراه شکر میجوشانند و پس از جدا کردن هسته آن را روی حصیر خشک میکنند.

با سوغات بوشهر آشنا شوید

– مسقطی:

مسقطی که مواد اصلی آن نشاسته است از جمله شیرینی و سوغاتی بسیار لذیذ بوشهری است. مسقطی از سوغات لارو نیز به شمار میاید.

با سوغات بوشهر آشنا شوید

– ماهی و میگو:

در استان بوشهر ماهی های بی نظیر زیادی صید میشود و از نظر صید دریایی موقعیت بسیار خوبی دارد. ماهی هامون، شیر ماهی، ماهی مرکب، ماهی سنگسر از جمله ماهی های لذیذ این استان است.

با سوغات بوشهر آشنا شوید

و در آخر

– خرمای بوشهر:

خرمای بوشهر شهرت جهانی دارد و پیشنهاد میکنیم اگر به استان بوشهر میروید حتما سری با نخلستان های این استان بزنید و از خرید و خوردن خرما های شیرین این استان لذت ببرید.

با سوغات بوشهر آشنا شوید

 

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. سفرهای برتر(sbdtravel)

    سلام
    وب سایت جالبی دارین
    خوشحال میشم به وب سایت ما هم سر بزنید

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *