با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

این روزها خرید کردن یکی از دلایل اصلی و در برخی موارد تنها دلیل سفر می باشد. مارکز خرید هم از این فرصت استفاده می کنند و روز به روز بر امکانات و شکوهشان می افزایند. البته مراکز خریدی که در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد دارای پیشینه های غنی می باشند. در این مراکز خرید می‌توان ترکیبی از تاریخ و فرهنگ بومی را مشاهده کرد.

۱- KaDeWe

این مرکز خرید مجلل که نامش KaDeWe یا فروشگاه غرب می باشد در سال ۱۹۰۷ در برلین آلمان افتتاح شد. در حال حاضر KaDeWe یکی از بزرگترین مراکز خرید در اروپا می باشد که با مساحت بیش از ۶۴۵.۸۳۴ متر مربع، روزانه میزبان بیش از ۱۸۰.۰۰۰ خریدار است. این ساختمان تاریخی توسط یکی از معماران آلمانی به نام امیل اسکات بنا شده است که بخش اعظم آن در طی جنگ جهانی دوم که یکی از بمب‌های آمریکایی به آن اصابت کرد، تخریب شد. این مرکز مجددا بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۶ آغاز به کار کرد.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۲- مرکز هارود

این فروشگاه بسیار دیدنی یکی از معروف‌ ترین فروشگاه‌ های جهان می باشد که در لندن جا خوش کرده است. مرکز خرید هارود در طول سفرتان به لندن، حتی برای چشیدن غذاهای لذیذ این مرکز و ۱۷ رستوران آن هم که شده، سری به آنجا بزنید. در اوایل دهه ۱۸۳۰ در این مرکز تنها خواروبار عرضه می شد، اما امروزه این مرکز دارای بیش از ۵۰۰۰ کارمند و ۳۳۰ بخش مختلف است. هر بخش از این فروشگاه به طبقات مختلفی از مردم اختصاص یافته است.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۳- corsocomo10

فروشگاه با شکوه corsocomo10 در شهر میلان ایتالیا ساخته شده است. این فروشگاه که یکی از رویاهای سردبیر ایتالیایی، کارلا سوزونی بود و امروزه به یک مجتمع باشکوه، متشکل از هتل، رستوران‌ها و کافی شاپ‌های شیک و مدرن و همچنین مراکز خرید برای عرضه محصولات هنری، مد، موسیقی و طراحی تبدیل شده است.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۴- فروشگاه تاکاشیمیا

فروشگاه عظیم تاکاشیمیا امروزه به یکی از شیک‌ترین و مجلل‌ترین فروشگاه‌های ژاپن تبدیل شده است که در دهه ۱۸۳۱ به عنوان یک فروشگاه کیمونو شناخته می‌شد. این فروشگاه هشت طبقه اش به طراحان مد، زیبایی و بخش تغذیه اختصاص یافته است. با همه گیر شدن برندهای غربی، ترویج کالاهای محلی که در مناطق دیگر، نظیری نداشتند، امری ستودنی به نظر می‌رسد.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۵- فروشگاه ایستان

فروشگاه ایستان توکیو یکی از معروف ترین و با شکوه ترین مراکز خرید ژاپن می باشد. ژاپن یکی از کشورهای پیشرو در صنعت مد است و به همین دلیل در ایستان گونه‌های به غایت عجیبی از مد و فشن ارائه می‌شود. از هدبندهای گوش گربه مانند گرفته تا ساق‌بندهای خالکوبی شده مصنوعی. طبقه همکف این مرکز در اختیار طراحان ژاپنی قرار گرفته و فروشگاه‌های مختلف در گوشه و کنار این مرکز به چشم می‌خورند.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۶- ساختمان GUM

در مسکو پایتخت کشور بهناور روسیه نیز ساختمان GUM اصلی‌ترین مرکز خرید شهر است. این ساختمان با دارا بودن نورگیرهای شیشه‌ای (کل سقف از ۲۰.۰۰۰ جام شیشه‌ای) درست شده که کالاهای بسیار قیمتی و شیک در آن به فروش می‌رسد. این مرکز یکی از مکان‌هایی است که حتما باید از آن دیدن کرد. سر درِ این مرکز که یک مربع قرمز رنگ به طول ۶۰۰ فوت است، در دهه ۱۸۹۰ ساخته شد. این ساختمان به دستور کاترین دوم روسیه و توسط معماران نئوکلاسیک ایتالیایی طراحی شده است.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۷- ساختامن Macy

این ساختمان با شکوه در میدان Herald نیویورک، در سال ۱۸۵۸ تاسیس شده که از سال ۱۹۲۴ تا ۲۰۰۹ بزرگترین مرکز تجاری جهان را به خود اختصاص داده بود. تمامی حوزه‌های فروشگاهی آمریکا که در نیویورک واقع شده‌اند، به فرهنگ و تاریخ این شهر اشاره دارند: مراسم سالانه شکرگزاری و مراسم آتش‌بازی چهارم جولای. این ساختمان، در اصل نوعی آثار باستانی است که در سال ۱۹۰۲ افتتاح شده و اولین ساختمان مجهز به راه پله به شکل مدرن است که برخی از آن‌ها همچنان قابل استفاده هستند.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۸- مرکز خرید Bergdorf Goodman

این مرکز خرید فوق العاده در خیابان پنجم نیویورک، با دارا بودن هشت طبقه، میزبان طراحان لباس و کالاهای شیک و همچنین رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های متعدد است. این مرکز خرید فوق شیک و در نوع خود بی نظیر، درسال ۱۸۹۹ به عنوان یک سالن خیاطی احداث شد اما بعدها در سال ۱۹۲۸ به یک عمارت بی نهایت شیک و زیبا تبدیل شد.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۹- Galleria Vittorio Emmanuele

Galleria Vittorio Emmanuele از آن مکان هایی است که خرید فقط گوشه از ماجراجویی تان خواهد بود زیرا در این بنای عظیم غرق خواهید شد! این ساختمان در میلان ایتالیا قرار دارد که در سال ۱۸۷۷ افتتاح شد. در این منطقه، علیرغم اندک بودن حوزه‌های فروش، خیابان‌های متعددی وجود دارد که در آن‌ها فروشگاه‌هایی طبق آخرین معماری روز دنیا طراحی شده‌اند. با این حال گالریا به عنوان یک ساختمان هشت ضلعی، دارای یک گنبد شیشه‌ای فلزی است که بیشتر به فروشگاه‌ها و رستوران‌های سنتی شبیه است. از این ساختمان تحت عنوان Salotto di Milano یا سالن طراحی میلان یاد می‌شود. این ساختمان با برقراری پیوند میان Piazza del Duomo و Piazza di Marino، منظره‌ای عالی و بی نظیر در برابر بازدید کنندگان از خود به نمایش می‌گذارد، همچنین با قدم زدن در پشت بام این ساختمان می‌توان نمایی چشم‌نواز از کل شهر را مشاهده کرد.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۱۰- فروشگاه شینسگا

این فروشگاه بسیار زیبا در بوسان کره جنوبی واقع شده است که یکی از بزرگترین مراکز خرید جهانی محسوب می شود. این فروشگاه با دو ساختمان، مساحتی به اندازه ۵.۴۸۷.۵۹۵ متر مربع را اشغال کرده است. این فروشگاه بخشی از یک مجتمع است که دارای دو سالن غذاخوری، محوطه اسکی روی یخ، زمین گلف سربسته، چشمه‌های آب معدنی و باغ‌هایی در پشت بام است. این مرکز به نحو عجیبی لوکس و زیبا است.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

 

۱۱- گالری لافایت

گالری لافایت، امروزه با در برداشتن ۲۸۰ فروشگاه در سرتاسر دنیا، به یکی از فروشگاه های زنجیره ای مهم تبدیل شده است اما شعبه آن در پاریس، قلب تپنده این فروشگاه است. این بنا که در سال ۱۸۹۵ احداث شده است، در اصل به صورت یک مرکز خرید, طراحی شده بود، همچنین دارای یک گنبد شیشه ای فلزی با پله هایی عجیب و ۱۹ رستوران است. اگر به این فروشگاه می روید، سعی کنید نمایش های رایگانی را که به صورت هفتگی برگزار می شوند، از دست ندهید.

 با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

۱۲- فروشگاه سلفریجز

جالب است بدانید که شعبه فروشگاه سلفریجز در انگلستان، در سال ۱۹۰۹ توسط یک آمریکایی به نام هری سلفریج، اهل ویسکونسین بنا شده است. سلفریج خود به شخصه به طراحی یک ساختمان باشکوه، در گوشه ای از خیابان آکسفورد پرداخت. این فروشگاه به دلیل نمایش های تئاتر خود، پنجره های هنری و نوآوری و خلاقیتی که در جای جای آن موج می زند، شهره عام و خاص شده است. همچنین اولین مرکزی است که در آن بخشی برای فروش کالاهای ارزان قیمت در نظر گرفته شده است و به همین دلیل نقش به سزایی در کسب ثروت ایفا می کند.

با شکوه ترین مراکز خرید در دنیا

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *