بزرگترین آب انبار جهان کجاست؟

بزرگترین آب انبار جهان کجاست؟

تاج محل را همه دنیا می شناسند، حالا تصورش را بکنید آب انباری پیدا شود که بتواند پشت تاج محل را در جذب گردشگر به خاک بمالد! با آن که در سال های اخیر همواره بنای زیبا و تاریخی تاج محل مقصد اول گردشگری هند بوده، پیش بینی می شود در سالهای آتی بزرگترین آب انبار جهان که رقیب تاج محل در جذب گردشگر محسوب می شود، به مقصد نخست گردشگری هند تبدیل شود. بزرگترین آب انبار جهان که همانند تاج محل در ایالت گوجرات هند واقع شده و مدتی قبل در جریان سی و هشتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکودر قطر به فهرست میراث جهانی این سازمان اضافه شد، رانی کی واو نام داشته و در قرن ۱۱ میلادی بدستور یک ملکه هندی در یک منطقه خشک و در دره ای عمیق ساخته شد.

بزرگترین آب انبار جهان کجاست؟

فراموش نکنید که هنوز تاج محل مقصد نخست گردشگری هند به شمار می رود، اما با ادامه روند فعلی کاهش گردشگرانش که کارشناسان علت اصلی آن را افزایش گداهای سمج در اطراف این بنای تاریخی می دانند و همچنین رشد چشمگیر گردشگران بزرگترین آب انبار جهان در سالهای اخیر، پیش بینی می شود این بنای تاریخی جایگزین تاج محل شده و به مقصد نخست گردشگری هند تبدیل شود.

بزرگترین آب انبار جهان کجاست؟

هند که بیشتر گردشگرانش از کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس هستند، در سال ۲۰۱۳ میزبان حدود هشت میلیون گردشگر بود که حاصل آن وارد شدن حدود ۲۳ میلیارد دلار ارز به چرخه اقتصادی این کشور و ایجاد هزاران شغل جدید بود. در این شرایط دولت هند برای جذب ۵۰ میلیون گردشگر به این کشور در سال ۲۰۲۰ و کسب درآمد ۵۰ میلیارد دلاری از محل صنعت گردشگری در این سال نیز هدف گذاری کرده است.

بزرگترین آب انبار جهان کجاست؟

سازمان جهانی جهانگردی نیز در آخرین گزارش خود در زمینه صنعت گردشگری هند، این کشور را با کسب درآمد حدود ۲۶۰۰ دلاری از هر گردشگر، موفق ترین کشور جهان در جذب درآمد از گردشگران اعلام کرد، این در حالی است که در بین دیگر مقاصد برتر گردشگری جهان آمریکا از هر گردشگر حدود ۱۹۰۰ دلار، چین حدود ۹۰۰ دلار، فرانسه حدود ۶۵۰ دلار و انگلیس حدود ۶۰۰ دلار درآمد کسب می کند.

کارشناسان علت اصلی این امر را زمان طولانی اقامت گردشگران در هند در مقایسه با دیگر کشورها با هدف استفاده از طب سنتی این کشور و انجام اعمال جراحی با هزینه پایین اعلام کرده اند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *