بزرگترین مرکز خرید جهان در دبی – مرکز خرید دبی مال

بزرگترین مرکز خرید جهان در دبی – مرکز خرید دبی مال

دبی روز به روز در حال پیشرفت و جذب بیشتر بازدید کنندگان به سمت خود است و همین باعث به وجود آمدن مراکز خرید بسیار زیاد و متنوعی در آن شده است. مراکز خریدی که هر یک سعی دارند با افزایش امکانات و ارائه خدمات بهتر از رقبای خود پیشی بگیرند. اما در این میان یک مرکز خرید وجود دارد که هنوز هیچ رقیبی نتوانسته مانند آن باشد، آن هم بزرگی و وسعت آن است.

مرکز خرید دبی مال با مساحت ۳۵۰،۰۰۰ متر مربع دارای بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه است. این مرکز خرید در سال ۲۰۰۸ افتتاح شد. برای رفتن به دبی مال می توانید از بزرگراه شیخ زاید در مرکز شهر دبی استفاده کنید.

از امکانات تفریحی این مرکز خرید می‌توان به یک زمین یخ با استانداردهای المپیک، یک آکواریم و باغ‌وحش زیر آب، چندین سینما، شهربازی و سالن غذاخوری اشاره کرد. همچنین آب‌ نمای دبی در کنار این مرکز خرید ساخته شده‌است. آب‌نمایی که به گفتهٔ سازندگانش، تماشایی‌ترین نمایش فواره موزیکال جهان است.

این مرکز خرید رکوردهایی را هم شکسته است که برخی از آن ها از این جمله است:

  • بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان با مساحت ۱،۱۲۴،۰۰۰ مترمربع. (دومین مرکز خرید بزرگ جهان ۶۸۰ هزار مترمربع مساحت دارد ودر پکن ساخته شده‌است.)
  • ۶اُمین مرکز خرید بزرگ جهان از نظر مساحت قابل استفاده برای تجارت با مساحت ۳۵۰،۰۰۰ مترمربع.
  • دبی مال در اولین سال افتتاحش ۳۷ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب کرد. این بدین معناست که در هر هفته بیش از ۷۵۰،۰۰۰ نفر به این مرکز خرید می‌آمدند.
  • در سال ۲۰۱۰ جوایز استایل گرزیا (Grazia Style Awards) دبی مال را «بهترین مرکز خرید جهان» نامید.
  • بزرگترین شیرینی فروشی جهان با مساحت بیش از ۹۳۰ مترمربع (۱۰،۰۰۰ فوت‌مربع).

در ادامه تصاویری از این مرکز خرید می بینیم.

بزرگ ترین مرکز خرید جهان

بزرگ ترین مرکز خرید جهان

بزرگ ترین مرکز خرید جهان

بزرگ ترین مرکز خرید جهان

بزرگ ترین مرکز خرید جهان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *