تامین زمین برای ساخت هتل در ۵۰۰نقطه از کشور(رایگان یا اقساطی)

تامین زمین برای ساخت هتل در ۵۰۰نقطه از کشور(رایگان یا اقساطی)

در تاریخ ۲۸ام اردیبهشت ماه سال جاری رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جناب آقای علی اصغر مونسان طی یک نامه به ریاست جمهوری، موضوع تامین زمین برای ساخت هتل در ۵۰۰نقطه از کشور را، به صورت رایگان و یا اقساطی مطرح کرد. در پاسخ به این نامه، رئیس دفتر رئیس جهور آقای محمود واعظی موافقت آقای روحانی با این درخواست را اعلام کردند.

به این ترتیب زمین مورد نیاز برای ساخت هتل و تاسیسات مربوط به حوزه گردشگری به صورت رایگان و یا با قسط‌های بلند مدت(حداقل ۲۰ساله) تامین می‌شود و یک فرصت سرمایه‌گذاری در اختیار واجدیت شرایط قرار می‌گیرد.

در ادامه متن نامه را برایتان شرح می‌دهیم:

«همانطور که استحضار دارید این سازمان در راستای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، تسهیلات لازم را برای برخورداری سرمایه‌گذاران از مشوق‌های حمایتی از جمله پرداخت تسهیلات معافیت‌های گمرکی، معافیت‌های مالیاتی، معافیت عوارض، پروانه ساختمانی واگذاری اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های گردشگری و … فراهم کرده است.

در حال حاضر تقاضاهای قابل توجهی توسط سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در تأسیسات گردشگری خصوصاً ساخت هتل‌های ۴ و۵ ستاره در کلان شهرها وجود دارد.

لذا به منظور توسعه زیر ساخت‌های بخش گردشگری و پیرو مذاکره حضوری و نظر مساعد حضرتعالی خواهشمند است دستور فرمایند دستگاه‌های اجرایی نسبت به تأمین زمین مورد نیاز در ۵٠٠ نقطه از سطح کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری به صورت رایگان یا اقساط بلند مدت حداقل ۲۰ ساله به این سازمان اقدام تا در قالب فرصت‌های سرمایه‌گذاری به متقاضیان واجد شرایط واگذار شود.»

نامه مونسان به ریاست جمهوری

جناب آقای واعظی ضمن اعلام موافقت ریاست جمهوری با این موضوع، عکسی از نامه را به وزرای کشور، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده و از آنان خواسته تا در این زمینه اقدام کنند و نتایج کار را گزارش کنند.

در متن نامه واعظی آمده است:

«نامه ۹۸۲۱۰۰/۵۴۵۴ مورخ ۱۳۹۸/۲/۲۸ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با موضوع پیشنهاد تأمین زمین مورد نیاز در ۵۰۰ نقطه کشور برای ساخت هتل و سایر تأسیسات محرک بخش گردشگری که تصویر آن به پیوست ارسال می‌شود به رئیس جمهوری رسیده، پی‌نوشت شد: مونسان مورد بسیار خوبی را اعلام کرده‌اند، اقدام و گزارش کنید.»

منبع: سایت ایسنا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *