جاذبه های دیدنی تور شیراز و تور چابهار

جاذبه های دیدنی تور شیراز و تور چابهار

 

تور شیراز

سایت همیشه سفر یکی از سایت های معتبر در ارائه انواع تورهای گردشگری از جمله تور شیراز و تور چابهار می باشد. حال افرادی که قصد رزرو تور شیراز و چابهار را دارند بهتر است ابتدا با جاذبه‌ های گردشگری این دو شهر زیبا آشنا شده و سپس اقدام به رزرو تورهای گردشگری نمایند.

شیراز یکی از شهر های بسیار زیبا و پر آوازه ایران می باشد که نه تنها مورد توجه گردشگران ایرانی قرار گرفته بلکه بسیاری از گردشگران خارجی شیفته بازدید از شیراز هستند. این شهر دیدنی در جنوب شرقی کشور ایران واقع شده و به دلیل جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی که دارد، سالانه مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیا قرار می گیرد. با این حال مشاهده می شود تور شیراز که جزو تور های بسیار پرطرفدار است در سایت همیشه سفر ارائه شده و افراد می‌ توانند بنا به سلیقه خود نوعی از این تورهای گردشگری را انتخاب کنند.

شیراز

جاذبه های گردشگری تور شیراز

همان طور که گفته شد شهر شیراز شهری بسیار دیدنی بوده که جاذبه ‌های متعدد گردشگری دارد‌ در این بین آرامگاه حافظیه که یکی از جاذبه‌ های تاریخی این شهر است، مکانی بسیار زیبا می باشد. این مکان دو صحن شمالی و جنوبی داشته و دارای تالاری به طول ۵۶ متر و عرض ۸ متر می باشد. حمام وکیل که در دوره زندیه در مرکز شهر شیراز ساخته شده است، در زمان خود از پیشرفته ترین معماری در آن استفاده شده که موجب جذابیت این حمام برای گردشگران شده است، این حمام در خیابان لطفعلی خان زند، خیابان طالقانی، جنب مسجد وکیل قرار دارد. مسجد وکیل نیز مسجدی است که از دوره زندیه به جا مانده و دارای معماری بسیار زیبایی می باشد، این مسجد دو ایوان و شبستان شرقی و غربی دارد. سعدیه نیز دیگر آرامگاهی است که در شیراز واقع شده است. سعدی در اواخر عمر خود در این محل زندگی کرده و پس از مرگ در همانجا به خاک سپرده شده است. دروازه قرآن اولین بنایی است که با ورود به شهر شیراز دیده می شود، این دروازه در دوران زندیه بازسازی شده و دو قرآن نفیس در بالای آن قرار دارد. باغ ارم که در سال ۱۳۹۰ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت جزو باغ های تاریخی شیراز می باشد که اطلاعات به دست آمده نشان می دهد این باغ به قرن دهم و یازدهم هجری بر می گردد و در زمان سلجوقیان هم وجود داشته است؛ تنوع گیاهی فوق العاده در این باغ موجب جذابیت آن شده است. ارگ کریم خان زند که در مرکز شهر قرار دارد ارگی مربوط به دوره زندیه بوده که در سالهای ۱۷۶۶ به عنوان مکانی برای زندگی کریم خان ساخته شده بود. دیگر جاذبه این شهر بازار وکیل می ‌باشد که در مجاورت میدان شهرداری واقع شده است و جزو بازارهای سنتی و بسیار زیبای دوره زندیه در ایران می باشد که با گچ و آجر ساخته شده و جزو مهمترین قطب های اقتصادی شیراز در حال حاضر به شمار می ‌رود.

جاذبه های گردشگری تور چابهار

شهر چابهار همانند بسیاری از دیگر شهرهای ایران دارای جاذبه‌ های گردشگری متعددی بوده که این امر موجب شده است که گردشگران از سراسر ایران سالانه قصد رزرو تور چابهار کنند. در این بین می توان گفت بی نظیر ترین این جاذبه ها عبارتند از:

  • کوه های مینیاتوری
  • بندر گوادر
  • گل افشان
  • منطقه حفاظت شده گاندو
  • گورستان جن
  • تالاب صورتی رنگ لیپار
  • درخت مکرزن
  • غار های بان میستی
  • مسجد جامع دزک

چابهار

بهترین زمان سفر به چابهار

در خصوص آب و هوای شهر چابهار می توان گفت این شهر داراری چهار فصل بهاری می باشد که در تابستان ها هوای آن بسیار مطبوع بوده و زمستان نیز به دلیل وزش باد های قطبی آب و هوای معتدلی در شهر وجود دارد. با این حال می توان گفت در این شهر هر چهار فصل آب و هوا شرایط معتدلی داشته و افراد می ‌توانند هر زمان که بخواهند برنامه سفر شان به این شهر را بچینند. با این وجود باید توجه داشته باشید که زمستان و اوایل بهار فرصتی بهتر برای سفر به بندر همیشه بهار چابهار می باشد.

چگونگی ثبت و پردازش سفارشات

شرکت همیشه سفر در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه فعالیت می کند و سفارشات ثبت شده در این روزها در طول روزهای کاری و در صورت مصادف شدن با تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران، بعد از تعطیلات پردازش می شوند. شرکت مسافربری همیشه سفر، این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا بتوانند به صورت ۲۴ ساعته و حتی در روزهای تعطیل سفارشات خود را ثبت نمایند.

بعد از ثبت سفارش توسط مشتریان، سفارشات وارد صف پردازش شده و به نوبت بررسی می شوند. در صورت انصراف مشتری از سفارش، این حق برای او در نظر گرفته شده است تا سفارش خود را کنسل کند و وجه سفارش خود را نیز استرداد نماید. کاربران باید دقت نماید تا در زمان ثبت سفارش، اطلاعت خود را به طور کامل و دقیق وارد نماید چرا که در صورت وارد کردن اطلاعات ناقص، امکان پیگیری و تحویل سفارش وجود نخواهد داشت.

پرداخت سفارشات

قوانین مربوط به افرادی که دارای بیماری هستند

تمامی فعالیت های این شرکت، با توجه به قوانین رسمی کشور می باشد به همین دلیل در رابطه با مسافران خانم باردار و یا مسافرانی که دارای بیماری های قلبی-عروقی، صرع، آنمی، بیماری مربوط به مجاری تنفسی، دیابت، دیالیز و به طور کلی هر نوع بیماری که ممکن است بیمار را از سفر هوایی منع نماید، باشند، لازم است تا مجوز پزشک و داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه خود داشته باشند.

برگرفته از وب سایت شرکت خدمات مسافرتی همیشه سفر به آدرس اینترنتیhttps://hamishehsafar.com/

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *