دریاچه ناترون تانزانیا، دریاچه مومیایی در آفریقا

دریاچه ناترون تانزانیا، دریاچه مومیایی در آفریقا

امروز می خواهیم مقصدی را معرفی کنیم که ماجراجویان را به سوی خود می کشاند؛ جایی که به گورستان حیوانات معروف است و برخی می گویند که اگر به آن جا پا بگذارید به مومیایی تبدیل خواهید شد. مقصدمان دریاچه ای شگفت انگیز در آفریقاست؛ همه می دانیم که قاره آفریقا همیشه در صدر مقاصد شگفت انگیز و پر رمز و راز بوده است. به سوی دریاچه سحرآمیز ناترون خواهیم رفت؛ مقصدی پر رمز و راز که در کشور تانزانیا قرار دارد.

دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

به جرات می توان گفت که همه چیز درباره ناترون خاص و هیجان انگیز است، از رنگ سرخ و سیاهش گرفته تا محتویات ترسناک آن، همه و همه شما را انگشت به دهان خواهند کرد. اینجا به هیچ وجه برای افرادی که در جستجوی طبیعتی زیبا برای پیک نیک هستند، مناسب نیست. محیط ناترون تا حدودی ترسناک است و باید شجاع و کنجکاو باشید تا اینجا توجه تان را به خود جلب کند. این دریاچه را انتخاب کردیم تا بدانیم علت رنگ سرخ آن چیست و چرا جنازه حیوانات زیادی در آن یافت شده است.

دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

اگر ناترون را برای بازدید انتخاب کنید، بی تردید روی سطح دریاچه و اطرافش پرنده هایی را خواهید دید که مرده اند و چیزی جز یک مشت پر و چند استخوان از آن ها باقی نمانده است. وجود همین پرنده های مرده موجب شد تا به مرور به ناترون لقب “گورستان پرنده ها” را بدهند. جالب تر این که در ناترون جنازه حیوان های دیگر مثل بز نیز پیدا شده است، همین موضوع بازدیدکننده ها را کمی نگران می کند. بی تردید از بومیان حرف های ضد و نقیضی هم درباره مومیایی شدن انسان ها در ناترون خواهید شنید که کمی شما را خواهد ترساند.

دریاچه ناترون تانزانیا
دریاچه ناترون تانزانیا

بد نیست بدانید که کنوانسیون رامسر (Ramsar) دریاچه ناترون را جزو تالاب هایی دسته بندی کرده که اهمیتی جهانی دارند. کنوانسیون رامسر یک پیمان بین المللی برای حفاظت از تالاب‌ها و حیوان ها و گیاهان وابسته به آن‌ها (به ویژه پرندگان آبزی) است که در سال ۱۹۷۱ میلادی در شهر رامسر به تصویب رسید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *