راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

سفر کردن با کودکان ممکن است بسیاری از ما را دچار مشکل کرده باشد یا حتی به خاطر دشواری نگهداری از کودکان در سفر، قید سفر را زده باشیم و خانه نشینی را ترجیح داده باشیم. در این مطلب می خواهیم شما را با راه حل هایی آشنا کنیم که تا حدی این مشکلات برطرف شود و بتوانید سفری خوب و لذت بخش را تجربه کنید.

راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

۱- کودکان خود را بشناسید

آیا در مسافرت کودکان شما بیشتر به خواب می روند و یا بازیگوشی می کنند؟آیا بیش فعال هستند؟آیا از نشستن بر روی صندلی نفرت دارند؟اگر پاسخ شما به این سوالات بلی است ،باید پس آماده سازی کنید.باید این موارد را به خوبی بدانید تا با آنچه پیش بینی می شود ،برخورد خوبی داشته باشید.اگر بچه های شما بیش اندازه بیش فعال هستند باید قبل ازسفر انرژی های آنها را از هر طریقی شده تخلیه کنید.

راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

۲- خطوط هوایی را بشناسید

قبل از اینکه پرواز را رزرو کنید ؛در رابطه با سرگرمی هایی که در پرواز در اختیار کودکان می گذارند حتما اطلاعاتی کسب کنید.خطوط هوایی را انتخاب کنید که برای کودکان شما سرگرمی هایی در نظر داشته باشند.

راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

۳- اندیشیدن برای خواب بچه ها

برخی از کودکان به محض شروع شدن سفر به خواب می روند اما برخی دیگر سرسختانه بیدار می مانند.اگر کودک شما جز دسته ی دوم است برای تجویز یک آرام بخش ملایم با دکتر صحبت کنید.

۴- ارتقاء در صورت امکان

در صورتی که برایتان امکان پذیر است بلیط برای کلاس های بالاتر دریافت کنید.زیرا هرچه کلاس بالاتر باشد شما باید پول بیشتری بپردازید اما در عوض امکانات بیشتری به شما ارائه می شود.مثلا صندلی ها بزرگتر و از کیفیت بهتری برای خوابیدن کودکان ، برخوردار است.

۵- ایده های جدید برای سرگرم کردن

چندین کتاب و اسباب بازی جدید قبل از سفر تهیه کنید و در طول پرواز از آنها رونمایی کنید.با این کار برای ساعتی هم که شده می توانید کودکان را سرگرم کنید.مثلا کتاب هایی که نیاز به رنگ آمیزی دارند ،بهترین هستند زیرا خلاقیت کودکان را نیز افزایش می دهد.

۶- شکم آنها را سیر نگه دارید

غذای سالم و میان وعده ی سالم مانند آجیل و میوه یکی دیگر از راه های کنترل کودکان در پرواز است.اگر کودکان در طول سفر تغذیه ی خوبی داشته باشند ، به آن سرگرم می شوند و شما کمتر اذیت خواهید شد.

راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

۷- دوستانه برخورد کردن

به دیگر مسافران لبخند بزنید و دوستانه برخورد کنید ،زیرا بالا بردن آستانه ی تحمل آنها یکی دیگر از عوامل مهم است ،مخصوصا اگرکودکان شما بیش فعال هستند و یا نوزاد.با لبخند روابط را بهبود ببخشید تا آزار و اذیت کودکان چندان به چشم نیاید و قابل تحمل تر شود.

راهنما و آموزش سفر با کودکان؛ آرامش داشته باشید!

۸- لباس اضافی بردارید

در پرواز در مسافت های طولانی عاقانه ترین کار این است که برای کودکان لباس اضافی بردارید.ممکن است کودکان لباس خود را کثیف کنند، اگر لباس در کیف دستی همراه خود داشته باشید می توانید سریعا نسبت به آن اقدام کنید.

سفر با کودکان می تواند بسیار سرگرم کننده باشد اگر آماده سازی داشته باشید……

منبع: کوله پشتی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *