راه‌اندازی نخستین پل معلق شرق کشور در فیروزه | ویژگی‌های نخستین پل معلق خراسان شمالی

راه‌اندازی نخستین پل معلق شرق کشور در فیروزه | ویژگی‌های نخستین پل معلق خراسان شمالی

نخستین پل معلق شرق کشور در روستای گردشگری فیروزه شهرستان بجنورد در حال اجراست که بنا به گفته مجری این طرح تا پایان ماه جاری بهره‌برداری می‌شود.

نظاره: مجری طرح پل معلق فیروزه شهرستان بجنورد با بیان اینکه این پل ترکیبی از چوب و شیشه است که در ارتفاعات روستای فیروزه در حال اجرا است گفت: طرحی که در حال اجراست، شامل یک واحد بومگردی، مجتمع تفریحی هزار پله، آلاچیق و پل معلق است.

میثم فیروزه با اشاره به اینکه طول این پل ۱۰۰ متر است افزود: ساخت پل معلق اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای آن سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و برای تکمیل آن، دو میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مجری طرح پل معلق فیروزه گفت: اجرای این پل از سال گذشته آغاز شد و قرار بود در آستانه نوروز امسال بهره برداری شود اما وقوع سیل و خسارت‌های وارده به تجهیزات، زمان آن را به تاخیر انداخت.

وی با بیان اینکه میزان خسارت وارد شده به تجهیزات و آلاچیق‌ها، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شد اما تاکنون اعتباری برای جبران آن به دست نرسیده است به ایرنا گفت: روستای فیروزه، بهره مند از جاذبه‌های کوهستانی، رودخانه و سایر جاذبه‌های طبیعی است و به همین لحاظ، مستعد توسعه گردشگری است.

روستای فیروزه از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در خراسان شمالی است. در این روستا مردم به زبان تاتی تکلم می‌کنند.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *