زیبا ترین دریاچه های جهان را بشناسید

زیبا ترین دریاچه های جهان را بشناسید

همه ما از بودن در ساحلی آرام با منظره ای دلچسب لذت می بریم. دریاها و دریاچه ها هرکدام خصوصیاتی دارند منحصر به خودشان است. به عنوان مثال شما می توانید پس از یک کوهنوردی سخت به دریاچه های زیبا در ارتفاعات بالا برسید و همچنین می توانید با خودروی شخصی خود به ساحل یک دریا رفته و آنجا استراحت کنید. هر کدام مخاطبان خاص خود را دارند. در این مطلب از نظاره می خواهیم زیباترین دریاچه های جهان را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

۱۰- دریاچه ناکورو در کنیا

دریاچه ناکورو در ارتفاع ۱۷۵۴ متری سطح دریا قرار دارد. این دریاچه یکی از دریاچه های دره ریفت در کنیا است که آب آن گازدار یا به عبارتی آب کربناته می باشد. فراوانی جلبک در این دریاچه باعث شده فلامینگوهای زیادی در آنجا زندگی کنند و جلوه ای فوق العاده برای عکاسان به وجود آورد.

زیباترین دریاچه های جهان

۹- دریاچه تاهو در آمریکا

دریاچه تاهو بزرگترین دریاچه کوهستانی در آمریکای شمالی و یکی از زیباترین آن هاست. این دریاچه آب شیرین در امتداد مرز کالیفرنیا و نوادا قرار گرفته است.

زیباترین دریاچه های جهان

۸- دریاچه پیتو در کانادا

دریاچه پیتو در پارک ملی بنف کانادا واقع شده است و از یخچال های طبیعی تغذیه می شود. در طول تابستان مقدار زیادی پود سنگ در آن سرازیر می شود که رنگ آن را به آبی روشن (آبی خامه ای!) تبدیل می کند.

زیباترین دریاچه های جهان

۷- دریاچه لاگونا ورده در بولیوی

دریاچه لاگونا ورده یک دریاچه بسیار جالب و زیباست که توسط آتشفشان ها و چشمه های ابگرم احاطه شده است. این شرایط طبیعی باعث ترکیب شدن آب آن با موارد شیمیایی شده و در نهایت رنگ سبز بسیار پر رنگی را به وجود می آورد.

زیباترین دریاچه های جهان

۶- دریاچه تکاپو در نیوزیلند

این دریاچه در کوه های پر پیچ و خم و ناهموار نیوزیلند قرار دارد که معروفیتش به خاطر رنگ آبی بسیار زیبایش است.

زیباترین دریاچه های جهان

۵- دریاچه دهانه کوه کتمای در آلاسکا

در پارک ملی و محافظت شده کتمای در سال ۱۹۱۲ آتشفشانی باعث به وجود آمدن این دریاچه زیبا شد. ایجاد کنتراست برف و آب دریاچه بسیار زیبا و خیره کننده است.

زیباترین دریاچه های جهان

۴- دریاچه لوئیس در آلبرتا کانادا

در فصل سرما در این دریاچه منظره ای بسیار زیبا از قله های برفی قابل مشاهده است. اگر علاقه مند به تهیه عکس برای کارت پستال هستید، اینجا دقیقا به کار شما خواهد آمد.

زیباترین دریاچه های جهان

۳- دریاچه چتر دریایی، پالائو

اگر شما کمی ماجراجو و جسور باشید می توانید موفق به دیدن چترهای دریایی در این دریاچه شوید. نزدیک به هزار سال است که چترهای دریایی در این دریاچه حکومت می کنند و اگر مواظب نباشید ممکن است نیششان را تجربه کنید.

زیباترین دریاچه های جهان

۲- دریاچه مالین، کانادا

این دریاچه در پارک ملی جاسپر کانادا قرار دارد و به آب پر جنب و جوش و رنگ آبی درخشانش معروف است. دریاچه مالین از سه یخچال طبیعی کوه های اطرافش تغذیه میشود. یکی از زیباترین مناطق برای عکاسی هم به شمار می رود.

زیباترین دریاچه های جهان

۱- دریاچه موراین، کانادا

دریاچه موراین یکی از معروف ترین و زیبا ترین دریاچه های کوه های راکی در کانادا می باشد. خط ساحلی آن با خرس ها، گوزن ها و مسیرهای پیاده روی فوق العاده در انتظار شماست!

زیباترین دریاچه های جهان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *