سئو چیست و چه کاربردی دارد ؟

سئو چیست و چه کاربردی دارد ؟

آیا می دانید سئو چیست؟ بهینه سازی یک سایت برای موتورهای جستجوگر جهت کسب رتبه بهتر و بالاتر در صفحات نتایج آن، تعریف جامع و ساده و روانی از سئو سایت می باشد .SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization  می باشد ، که ترجمه آن بهینه سازی موتور جستجو اما معنی جامع و کامل تر آن بهینه سلزی یک سایت برای موتور جستجو می باشد .

سئو به هر نوع فعالیت و روشی که توسط  افراد متخصص در این زمینه جهت بالا بردن رتبه و جایگاه سایت در موتور جستجوگر مثل یاهو ، یوتیوب ، گوگل و .. به صورت مستقیم انجام می شود، بهینه سازی سایت گفته می شود .

فرآیند سئو این گونه نیست که ما تنها یکبار آن را برای سایت انجام دهیم و منتظر باشیم سریعا سایت ما در نتایج صفحه نتایج بالا بیاید و جایگاه خوبی را کسب کند ، فرآیندSeo  کار ساده ای نیست که به راحتی آن را انجام دهیم ، بلکه نیاز به فعالیت مستمر و پیگیری مداوم دارد، البته در کنار آن باید دانش و صبر و حوصله فراوان نیز داشته باشیم .

بهینه سازی یک سایت از لحاظ سئو می تواند کاربران و بازدیدکنندگانی که به دنبال خدمات ، محصولات و محتوای خاص هستند از طریق موتورهای جستجوگری چون یاهو ، گوگل و سایر موتورهای جستجو به سایت شما هدایت شوند .

به دلیل آن که بازدیدکنندگان از طریق کلمه کلیدی ای که با کسب و کار شما مرتبط است به سایت شما با این حجم از ترافیک کاربران مراجعه کرده اند ، احتمال و امکان تبدیل شدن کاربران به مشتری بالا خواهد بود .

اکثر موتورهای جستجو به دلیل تغییرات مداوم و غیرپیش بینی در الگوریتم رتبه بندی خود هستند ، از وظایف مهم مهندس های سئو نگه داشتن بروز اطلاعات خود در زمینه بهینه سازی سایت است .

اگر به دنبال توسعه در کسب و کار خود هستید ، مجموعه ما در زمینه سئو و بهینه سازی سایت جهت رتبه بندی در نتایج صفحات موتورهای جستجو با سابقه عالی و نمونه کارهای متعدد آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به مشتریان اعلام می کند .

هدف از سئو و کاربرد آن چیست؟

امروزه در بازار رقابتی کسب و کار سئو بیش تر از گذشته خودنمایی می کند .هدف اصلی سئو ، بهینه سازی یک سایت جهت به دست آوردن جایگاه یا رتبه بالاتر در نتایج صفحات موتورهای جستجو می باشد .افزایش ارتباط میان صفحات و کلمه کلیدی و تولید محتوا وارد شده مورد نظر کاربران است .

بسیاری از افراد برای پیدا کردن پاسخ سوالات و حل مشکلات خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند .چنان چه صاحب سایت یا فروشگاه اینترنتی باشید ، سئو می تواند در پیشرفت و رسیدن به اهداف کسب و کارتان شما را کمک کند .

یک سایت فروشگاهی با سئو سایت می تواند به فروش و برندینگ بهتر برسد اما در سایت های خبری سئو باعث بازدید بیش تر و در نتیجه بهبود رتبه الکسا و در پایان برندینگ بهتر می شود .

نکته قابل توجه در بهینه سازی سایت این است که برای افزایش بازدیدکننده سئو سایت به تنهایی کافی نخواهد بود بلکه عوامل تاثیرگزار دیگری که در توسعه و رشد یک سایت نقش اساسی دارند ، وجود دارند .

قرارگیری در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر مخصوصا صفحه اول گوگل فوایدی هم برای کاربر و هم موتورجستجو به همراه دارد ، که موجب می شود کاربر نتایج بیش تری که مرتبط با کلمه کلیدی جستجو شده است پیدا کند و در مقابل موتورجستجو نیز قابل اعتماد می شود ، زیرا الگوریتم آن صفحات مرتبط بیش تری را نشان خواهد داد .

کاربردهای سئو سایت

برخی از کاربردهای بهینه سازی سایت را در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد . اکثر بازدیدکنندگان در صفحه نتایج جستجو ، یکی از پنج لینک بالاتر در صفحه نتایج را انتخاب می کنند . افراد که دارای کسب و کار هستند برای افزایش و توسعه کار خود می توانند با بهینه سازی سایت خود، آن را در نتایج بالا بیاورند.

هرچه سایت شما در رتبه بندی بالاتر باشد ، بازدیدکننده و مشتری بیش تری خواهید داشت . سئو تنها برای موتورهای جستجو نیست بلکه استفاده از یک راهکار مناسب در این رابطه می تواند باعث افزایش کاربر وب سایت شما شود .

سئو باعث می شود سایت افراد در شبکه های اجتماعی مطرح شود . افرادی که وب سایت شما را از طریق موتور جستجو پیدا می کند به احتمال زیاد سایت را در شبکه های اجتماعی چون گوگل پلاس ، توییتر ، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک می گذارد .

سئوکار ارائه دهنده خدمات سئو ، مشاوره سئو برای کسب و کارهای گوناگون است. جهت کسب ااطلاعات بیشتر از سئو seokar.com بازدید نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *