سالک: مونسان رانت‌ها و حاشیه‌ها را کم کرد | ۱۲۹ هزار شغل در گردشگری ایجاد شده است

سالک: مونسان رانت‌ها و حاشیه‌ها را کم کرد | ۱۲۹ هزار شغل در گردشگری ایجاد شده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماده ۱۰۰ برنامه ۵ ساله ششم توسعه توجه جدی به موضوع گردشگری دارد، اظهار کرد: فعالیت مونسان در دو سال گذشته با مدیریت قوی همراه بوده و توجه جدی به برنامه ششم توسعه داشته است.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی و صنایع دستی دارای راهبرد اقتصادی است و همچنین کاربرد فرهنگی دارد، گفت: خوشبختانه وزیر پیشنهادی در هر دو مقوله برنامه‌های مختلفی را به قوه مقننه ارائه کرده است؛ این مهم در حالی است که در دل برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی، نوعی آموزش نیز به گردشگران داده می‌شود زیرا این افراد با اذهانی نادرست وارد کشور می‌شوند اما پس از خروج سفیران ایران و انقلاب اسلامی در دنیا به شمار می‌آیند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه مذکور، حافظ میراث فرهنگی و کهن ایران و انقلاب اسلامی است، افزود: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند بخش اقتصادی درآمد گردشگری در کشور چند برابر فروش نفت خام محسوب می‌شود که امری با اهمیت است.

سالک گفت: ۱۲۹ هزار و ۹۹ شغل در حوزه گردشگری ایجاد شده، ۶۱۳ میلیارد ارزآوری برای کشور از صادرات بیش از یک صد هزار تن صنایع دستی حاصل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه گردشگری گنج پنهان و توسعه پایدار کشور محسوب می‌شود زیرا ایران جزو ۱۰ کشور توریستی جهان و ۵ کشور تاریخی دنیا به شمار می‌رود، اظهار کرد: باید یادآور شد سازمان میراث فرهنگی در حوزه فناوری اطلاعات در ۳ ماهه سال ۹۸ از رتبه ۵۴ در سال ۹۶ به رتبه ۲۰ ارتقاء یافته که نشان‌دهنده فعالیت وزیر پیشنهادی است.

وی با اشاره به اینکه سابقه تاریخی سرزمین‌مان بیش از ۱۱ هزار سال مدنیت است که امری مهم محسوب می‌شود، افزود: بیش از یک میلیون اثر تاریخی در کشور وجود دارد که ۳۴ هزار از این امر در قالب اثر ثبتی و به صورت ملی و ۲۴ هزار اثر به صورت جهانی ثبت و مطرح شده است. همچنین دو هزار و ۸۱۵ اثر ملی نیز شناسایی و به ثبت رسیده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی دارای جنبه اقتصاد مقاومتی است و بر این اساس تاکنون حرکت کرده است، گفت: مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده و البته سبب افزایش اشتغالزایی نیز شده است.

سالک با اشاره به گزارش معاونت نظارت قوه مقننه در خصوص سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: بر اساس این گزارش ۵۶ درصد اقدامات وزیر پیشنهادی با برنامه‌های رهبری و اسناد بالادستی، ۳۲ درصد برنامه‌ها با سیاست‌های ابلاغی دولت و برنامه ششم همسو بوده که امری مهم محسوب می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین باید یادآور شد در حوزه سرمایه‌گذاری نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که اجرای ۲۰۹ پروژه و بهره‌برداری از ۱۴۲۵ واحد بوم‌گردی و موافقت با صدور ۴ هزار و ۵۷۵ طرح سرمایه‌گذاری با رقم صد هزار میلیارد از دیگر اقداماتی است که در دوران مدیریت وزیر پیشنهادی انجام شده است.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *