ضوابط بهره‌برداری، ارزیابی و درجه‌بندی بوم‌گردی‌های ابلاغ شد

ضوابط بهره‌برداری، ارزیابی و درجه‌بندی بوم‌گردی‌های ابلاغ شد

چند سال پس از راه اندازی مجوزهای اقامتگاه بوم‌گردی و مسابقه تاسیس اقامتگاه‌ها در نقاط مختلف کشور بالاخره ضوابط این زیرساخت گردشگری ابلاغ شد.

نظاره: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای به مدیران کل میراث‌فرهنگی استان‌ها، ضوابط بهره‌برداری، ارزیابی و درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی را برای اجرا به آن‌ها ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه آمده است: «در راستای اجرای تبصره (۱) ماده (۱۰) آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها، مصوب هیئت محترم وزیران مورخ ۱۳۹۴/۶/۴ و با توجه اهمیت و ضرورت سامان‌دهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور، از مصادیق تاسیسات گردشگری مندرج در بند (ج) ماده (۱) آیین نامه فوق الذکر، به پیوست ضوابط بهره‌برداری ارزیابی، درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای اجرا ابلاغ می‌گردد.»

ضوابط اقامتگاه‌های بوم‌گردی در حالی ابلاغ می‌شود که حدود سه سال است مسابقه تاسیس اقامتگاه‌ بوم‌گردی در استان‌های مختلف کشور به راه افتاده است و مدیران وزارت میراث فرهنگی تعداد اقامتگاه‌هایی که تاسیس می‌شود را به عنوان دستاورد خود ارائه می‌دهند. این درحالی است که نداشتن ضوابط و ارزیابی باعث ایجاد مراکز بی کیفیت و  بدون نظارت به عنوان اقامتگاه بوم‌گردی شده است.

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *