غاری در دل زمین که به آبشار تبدیل شد

غاری در دل زمین که به آبشار تبدیل شد

در طبیعت اتفاقات جالبی رخ می دهند که بعضی از ما شاهد آن ها بوده ایم. از جمله یخ زدن برخی از آبشارها در زمستان و آب شدن و جاری شدنشان در زمستان. این آبشار بسیار زیبا و دیدنی هم در تابستان و با ذوب شدن برف ها جاری شده است و جلوه ای بی نظیر خلق کرده است.

 

 

تصاویر آبشار Baatara,عکس های آبشار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

آبشار باراتا به پرتگاه عظیم سه پل”  معروف است

غار Baatara,عکس های آبشار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

تصاویر آبشار باتارا در لبنان

 

شاید در نگاه اول این آبشار اندکی عجیب به نظر برسد، اما مطمئن باشید از دل هیچ فیلم تخیلی سر بر نیاورده است. این پل‌های غاری شکل، در اصل بخشی از یک حفره‌ی بزرگ تشکیل شده از سنگ‌های آهکی هستند.

 

عکس های آبشار باتارا

آبشار Baatara,عکس های آبشار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

آبشار باتارا در جنگل‌هایی در حومه‌ی شهر بیروت واقع شده

 

آبشار تنگه‌ی باتارا (Baatara Gorge Waterfall) که به نام “پرتگاه عظیم سه پل” نیز معروف است، در طول میلیون‌ها سال و با جریان برف‌های ذوب شده در دل سنگ‌های آهکی شکل گرفته است.
ابن پدیده‌ی طبیعی قابل توجه که در سال ۱۹۵۴ توسط غار شناس فرانسوی هنری کویفِت (Henri Coiffait)کشف شد، از برف‌های ذوب شده قله کوه تغذیه شده، ۲۵۰ متر ارتفاع داشته و آب آن پس از عبور از میان سه حفره و پل در نهایت به درون گودالی عمیق سرازیر می‌شود. این پرتگاه یا گودال ژرف نیز ۱۶۵ میلیون سال قدمت داشته و شکل گیری آن به عصر ژوراسیک باز می‌گردد. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد  جریان آب این آبشار بعد از ورود به گودال، به صورت چشمه‌ی آب گرم داله (Dalleh) در شهری در همان حوالی به نام (Mgharet al-Ghaouaghir) به بیرون جریان می‌یابد.

 

آبشار Baatara,عکس های غار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

تصاویر آبشار باتارا در لبنان

آبشار Baatara,عکس های آبشار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

عکس های آبشار Baatara در لبنان

 

آبشار باتارا در جنگل‌هایی در حومه‌ی شهر بیروت واقع شده است. مناظر تماشایی غار، پل‌ها و محیط اطراف آن گردشگران را مجذوب خود می‌کند، به طوری که شهامت  نشان داده و به لبه‌های آن نزدیک می‌شوند، لبه‌هایی که لیز و لغزنده بوده و پل‌هایی که ممکن است هر لحظه فرو بریزند.

 

آبشار Baatara,عکس های آبشار باتارا,آبشار باتارا

ارتفاع کلی ریزشگاه آبشار باراتا  ۱۰۰ متر است

آبشار باتارا,عکس های آبشار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

عکس های آبشار باراتا (Baatara)

آبشار Baatara,عکس های آبشار Baatara,آبشار تنگه‌ی باتارا

 

با پیاده‌روی روی این پل‌های سنگی می‌توان به بالای آبشار رسید. بهترین زمان برای سفر به این نقطه ماه مارس یا آوریل است، زمانی که به واسطه ذوب برف‌ها، جریان آب آن شدید و پرقدرت می‌باشد.

 

منبع : zoomit.ir

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *