لیست معروف ترین میدان های جهان

لیست معروف ترین میدان های جهان

میدان ها همیشه یکی از مراکز اصلی برای پیوستن به شلوغی و رهایی از تنهایی بوده اند. در حال حاضر میدان های بسیار زیاد و متفاوتی در دنیا وجود دارند که هریک به دلیل خاصی شهرت یافته اند اما تعداد کمی از آن ها زبانزد تمام جهان هستند. با نظاره همراه باشید تا معروف ترین میدان های جهان را ببینید و بشناسید. البته همانطور که از عنوان مطلب پیداست ممکن است تعدادی از آن ها را از پیش بشناسید.

۱- میدان تایمز نیویورک در آمریکا

میدان تایمز نیویورک که در محله منهتن واقع شده معروف ترین میدان جهان است. میدان تایمز در تقاطع خیابان برادوی و خیابان هفتم قرار دارد. شهر نیویورک به دلیل داشتن این میدان است که لقب «شهری که هرگز نمی خوابد» گرفته است. وجود صفحه نمایش های بزرگ LED، سینماها و مراکز خرید بسیار زیاد باعث بوجود آمدن فضایی چشمگیر و شگفت انگیز شده است.

معروف ترین میدان های جهان

۲- میدان سرخ مسکو در روسیه

دومین میدان معروف جهان در قلب مسکو واقع شده است. این میدان زیبا توسط توسط کلیسای جامع سنت باسیل، موزه تاریخ دولت، مقبره لنین و کاخ کرملین احاطه شده است. این نقطه برای بسیاری از مردم آشناست زیرا معمولا در بدو ورود به مسکو با آن روبرو می شوند.

معروف ترین میدان های جهان

۳- میدان جامع فنا در مراکش

این میدان یکی از مراکز اصلی گردشگری مراکش است زیرا با رفتن که این میدان می توانید از نزدیک با آداب و رسوم مردم مراکش و انواع مواد غذایی و… آن ها آشنا شوید. البته دیدنی های آن به همینجا ختم نمی شود و چیزهایی عجیبی مانند شعبده بازها و پیشگوها و… را هم خواهید دید.

معروف ترین میدان های جهان

 

۴- میدان سنت پیتر در واتیکان

این میدان دقیقا در مقاب کلیسای سنت پیتر قرار گرفته است. ستون هرمی شکل آن از مصر منتقل شده است.

معروف ترین میدان های جهان

 

۵- میدان تیانانمن در پکن، چین

میدان تیانانمن بزرگترین میدان پکن می باشد و توسط ساختمان های دولتی احاطه شده است. هر روز هنگام طلوع و غروب خورشید مراسمی برای بالا بردن پرچم در آن برگزار می شود.

معروف ترین میدان های جهان

۶- میدان ترافالگار لندن در انگلستان

میدان ترافالگار یکی از اصلی‌ترین و مشهورترین میدان‌های لندن می‌باشد که در مرکز آن واقع شده و از جاذبه های توریستی شهر به شمار می آید. این میدان در ۱۸۴۵ ساخته شده و به مناسبت بزرگداشت پیروزی دریابد نلسون در نبرد ترافالگار چنین نام‌گذاری شده است.

معروف ترین میدان های جهان

۷- پیازا دل کامپو، سینا، ایتالیا

این میدان یکی از بزرگترین میدان های قرون وسطایی اروپا می باشد که قدمتی بسیار بالا دارد. علت معروف شدن آن هم زیبایی و هم نظرم و یکپارچگی آن است.

معروف ترین میدان های جهان

 

۸- پلازا دی مایو، بوینس آیرس، آرژانتین

قدیمی ترین اثر تاریخی ملی در بوینس آیرس در این میدان قرار دارد. همچنین در اطراف آن کاخ رییس جمهور آرژانتین قرار دارد. این میدان به قدری مشهور است که هر بازدید کننده ای که به بوینس آیرس رفته باشد قطعا از این میدان هم دیدن کرده است.

معروف ترین میدان های جهان

 

۹- میدان قدیمی شهر، پراگ، جمهوری چک

این میدان زیبا از قدیمی ترین میدان های پراگ می باشد که در فصل تابستان مملو از گردشگران و مردم محلی است. این میدان باعث می شود کسانی که از کوچه های تنگ و باریک پراگ خسته شده اند مقداری هوای تازه تنفس کنند.

معروف ترین میدان های جهان

۱۰- میدان زوکالو در مکزیکو سیتی، مکزیک

این میدان در قلب مرکز تاریخی مکزیکو سیتی واقع شده است. زوکالو یکی از بزرگترین میدان های جهان است. این میدان توسط کلیسای جامع متروپولیتن، کاخ ملی و تعدادی دیگر از ساختمان های تاریخی احاطه شده است.

معروف ترین میدان های جهان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *