معرفی مقاصد پروازی ایرلاین ماهان

معرفی مقاصد پروازی ایرلاین ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان که تحت عنوان ماهان ایر فعالیت می کند، یک شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است که در شهر تهران مستقر است. این شرکت خدمات پروازهای داخلی و پروازهای بین المللی به خاور دور، خاورمیانه، آسیای میانه و اروپا را ارائه می دهد. پایگاه های اصلی این شرکت، فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران و فرودگاه بین المللی مهرآباد است. با تهیه بلیط هواپیما ماهان، شما عزیزان می توانید به مقاصد داخلی و خارجی متعددی سفر کنید. در این مطلب، قصد داریم مقاصد پروازی ماهان ایر را بررسی کنیم.

هواپیمایی ماهان

 

تاریخچه پروازهای ماهان ایر

شرکت هواپیمایی ماهان ایر در سال ۱۹۹۱ تأسیس شد و در ژوئن ۱۹۹۲ به عنوان اولین هواپیمایی خصوصی ایران فعالیت خود را آغاز کرد. نام ماهان از شهر تاریخی ماهان در استان کرمان گرفته شده است. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۰۱ به IATA پیوست.

این ناوگان از سال ۲۰۰۶ تاکنون مدرن سازی گسترده ای را پشت سر گذاشته است و هواپیماهایی مانند بوئینگ ۷۴۷ را به ناوگان خود افزوده است تا بتواند در مقاصد فعلی خود و همچنین پروازهای بین المللی، ظرفیت بیشتری در دسترس داشته باشد. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۱ پرواز از تهران به شانگهای، تهران به  گوانگژو در سال ۲۰۱۳ و تهران به پکن در سال ۲۰۱۴ را آغاز کرد.

این شرکت در سال ۲۰۱۵ با ۵٫۴ میلیون مسافر با ضریب بار متوسط ​​۷۷٪ و در اختیار داشتن بیش از ۶۰ ناوگان هوایی به بزرگ ترین شرکت هواپیمایی در ایران تبدیل شد. ماهان ایر بیشترین تعداد صندلی و ناوگان هوایی را در بین شرکت های هواپیمایی ایران در اختیار دارد. این شرکت هواپیمایی، در نیمه اول سال ۲۰۱۶ خدمات پرواز به کپنهاگ و پاریس (CDG) را آغاز کرد.

بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸، ماهان ایر خدمات و ناوگان خود را به طور قابل توجهی گسترش داد. اهداف ماهان ایر به گسترش تجارت بین آسیا به ویژه چین و سایر مقاصد اروپایی متمرکز است. در سال ۲۰۱۶، علاوه بر آلمان و دانمارک، ماهان ایر خدمات پروازی خود را به میلان، آتن و بارسلونا نیز گسترش داد. در طول بحران ریاست جمهوری ونزوئلا در سال ۲۰۱۹، ماهان ایر اولین مسیر مستقیم کاراکاس – تهران را در ماه آوریل آغاز کرد.

 

ماهان

پروازهای بین المللی ماهان ایر

در حال حاضر، ماهان ایر، پروازهای بین المللی متعددی را به دو صورت همیشگی و فصلی ارائه می دهد که لیست آن ها به صورت زیر است:

پروازهای بین المللی همیشگی

مشهد- مسکو

مشهد- سن پترزبورگ

مشهد- استانبول

مشهد- بیروت

مشهد- کابل

مشهد- بغداد

مشهد- نجف

مشهد- کویت

مشهد- لاهور

ساری- نجف

شیراز- نجف

تبریز- نجف

پروازهای بین المللی فصلی ماهان ایر

تهران- مسکو

تهران- سن پترزبورگ

تهران- بارسلونا

تهران- سوجی

تهران- وارنا

تهران- استانبول

تهران- ایروان

تهران- آتن

تهران- ازمیر

تهران- آنکارا

تهران- دنیز

تهران- اسپارتا

تهران- اربیل

تهران- لارناکا

تهران- بیروت

تهران- دمشق

تهران- بغداد

تهران- نجف

تهران- میلان

تهران- کازابلانکا

تهران- مراکش

تهران- پکن

تهران- آلماتی

تهران- کابل

تهران- لاهور

تهران- دهلی

تهران- گوا

تهران- کلمبو

تهران- موریس

تهران- بوکت

تهران- کوالالامپور

تهران- بانکوک

تهران- پکن

تهران- شانگهای

تهران- گوانگژو

تهران- شنژن

تهران- بالی

 

هواپیما ماهان

پروازهای داخلی ماهان ایر

ماهان ایر دارای شبکه گسترده مسیر داخلی نیز است. بیشتر پروازهای داخلی این شرکت، در شهرهای تهران، کرمان و چندین شهر جنوبی ایران متمرکز است. در فهرست زیر تمام پروازهای داخلی ایرلاین ماهان آورده شده است:

تهران- بجنورد

تهران- سبزوار

تهران- مشهد

تهران- طبس

تهران- بیرجند

تهران- زابل

تهران- زاهدان

تهران- رفسنجان

تهران- بم

تهران- ایرانشهر

تهران- کرمان

تهران- جیرفت

تهران- سیرجان

تهران- بندرعباس

تهران- کیش

تهران- لامرد

تهران- شیراز

تهران- عسلویه

تهران- گچساران

تهران- خارک

تهران- شهرکرد

تهران- خرم آباد

تهران- اهواز

تهران- ایلام

تبریز- کرمان

مشهد- کیش

مشهد- کرمان

اصفهان- کرمان

اصفهان- عسلویه

اصفهان- خارک

اهواز- عسلویه

اهواز- خارک

شیراز- خارک

جیرفت- ایرانشهر

زابل- ایرانشهر

کرمان- کیش

 

خدمات هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان، پروازهای خود را در دو کلاس تجاری و عادی در پروازهای داخلی و خارجی ارائه می دهد. اگر بلیط هواپیما خارجی تهیه کرده اید و می خواهید که از امکانات آن اطلاع پیدا کنید، باید گفت که شباهت های زیادی بین کلاس های تجاری و عادی در پروازهای داخلی و خارجی وجود دارد.

در پروازهای تجاری هواپیمایی ماهان، غذاهای ایرانی و بین المللی همراه با نوشیدنی های با کیفیت جهت پذیرایی به مسافران ارائه می شوند. علاوه بر این، تلویزیون های ۴۲ اینچ نیز در هر کابین برای سرگرمی وجود دارند. البته در کلاس تجاری بین المللی، پتو، بالش، کیف های بسته بندی، سیستم های پخش صوتی و تصویری و هدیه به کودکان نیز ارائه می شود.

در پروازهای داخلی و خارجی عادی نیز پذیرایی های معمولی به همراه تلویزیون در هر کابین، تعبیه شده است. در نهایت باید گفت که با تهیه بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ماهان ایر، می توانید به طیف گسترده ای از مقاصد داخلی و خارجی با امکانات پذیرایی مناسب، امنیت بالا، خدمه خوش برخورد و سرگرمی های مناسب در طول پرواز دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *