نحوه برقراری ارتباط در سفرهای خارجی

نحوه برقراری ارتباط در سفرهای خارجی

هرکسی برای سفر کردن به خارج از کشور دلایلی دارد که معمولا یکی از آنها برقراری ارتباط با همسفران و میزبانان می باشد. بد نیست در این طمینه به نکاتی توجه داشته باشیم تا راحت تر و سریعتر این کار را انجام دهیم. با نظاره همراه باشید.

۱٫آنلاین گفتگو کنید

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی مردمان زیادی از طریق برنامه های اجتماعی با یکدیگر در ازتباط هستند.می توانید با شخصی که در مقصد مورد نظر شما زندگی می کند صحبت کنید و حتی پیشنهاداتی نیز از او دریافت کنید.زیرا شخصی که بومی باشد اطلاعات بهتری نسبت به محیط دارد.

نحوه برقراری ارتباط در سفرهای خارجی

۲٫در راه با مردم صحبت کنید

هنگامی که در راه هستید،در هواپیما،قطار ،کشتی و یا حتی اتوبوس با افراد ارتباط برقرار کنید.شاید خوش شانس باشید و با یکی از افراد بومی آن شهر همسفر شده باشید.

۳٫سوال بپرسید

به محض وارد شدن به شهر از دربان و یا کارکنان هتل ،رانندگان و یا هر شخصی که برخورد می کنید و قابل اعتماد هم هست،در مورد مردمان محلی بپرسید.حتی می توانید کتاب های قدیمی را نیز مطالعه کنید.

۴٫به شهرهای کوچک بروید

اکثر گردشگران زمان خود در سفر صرف کاوش در شهرهای بزرگ و مکان های معروف می کنند.شما می توانید متفاوت رفتار کنید و از شهرهای کوچک و قدیمی تر دیدن کنید و با مردمان بومی صحبت کنید.بدین گونه لذت بیشتری هم از سفر خارجی خواهید برد.

نحوه برقراری ارتباط در سفرهای خارجی

۵٫مودب باشید

زمانی که برای آشنایی با آداب و رسوم، سنت ها و فرهنگ با مردم در تعامل هستید ،رعایت ادب و احترام و خوش رویی را فراموش نکنید.

۶٫بازدید بازارهای محلی

در تمامی جوامع بازارهای قدیمی که حتی در آنها مکان هایی برای صرف غذا نیز وجود دارد،کاملا بازگوی فرهنگ و قدمت جامعه و مردمان آن است.پس بازدید از بازارها را فراموش نکنید.

۷٫تشکر کردن را فراموش نکنید

اگر توسط مردمان محلی به صرف ناهار و یا عصرانه ای دعوت شدید،مودب بودن را فراموش نکنید و با هدیه ای از آنها تشکر و قدردانی کنید.

منبع: ایران ویچ

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *