نکات مهم سفر در تابستان

نکات مهم سفر در تابستان

تابستان فصل تعطیلات است و بسیار از ما برای گذراندن آن به مسافرت می رویم. سفر کردن در تابستان با گرما همراه است و باید نکاتی را پیش از سفر در این فصل یاد بگیریم. با نظاره همراه باشید.

نکات مهم سفر در تابستان

 اپ  Tripit

۱- اپ مناسب: تریپیت (Tripit)

داشتن اطلاعات طلایی سفر از جمله رزرو کردن ها, چک کردن صورت حساب ها, جزئیات پرواز, گزارش آب و هوا و حتی پیشنهاد یک مکان دیدنی از میان دیگر نقاط, همگی از کارایی های این نرم افزار دوست داشتنی است. بدین ترتیب که شما اجازه ی دسترسی به ایمیلتان را به تریپیت می دهید و در صورت به دست آوردن اطلاعات مورد نظر, این مطالب در جدول زمانی برنامه ی سفر شما قرار داده می شود.

نکات مهم سفر در تابستان

همه ی وسایل سفر را در یک کیف جای دهید

۲ – لباس مناسب سفر در تابستان

کفش هایتان را درآورید, وسایلتان را در سبد بگذارید, لپ تاپ خود را از کیفتان بیرون آورید, حالا زمان چک شدن در فرودگاه است! انجام این کارها هر فردی را خسته و کوفته می کند. بنابرای بهترین روش, انتخاب کفشی است که به راحتی پوشیده شود, تا حد امکان از بستن کمربند خودداری کنید و همگی وسایل از جمله لباس, روسری, کیف پول و وسایل سبک دیگر را در یک کیف و فقط  یک کیف جای دهید. هرچه وسایل سبک تر باشند, راحت تر از این مهلکه گذر می کنید!

نکات مهم سفر در تابستان

برای مسافرت از کیف های باکیفیت مثل چرم, استفاده کنید

۳ – کیف مناسب سفر تابستانی

بهترین کیف آن است که حداقل دارای دو بخش زیپ دار باشد. پاسپورت و مدارک سفر را در یکی و تلفن همراه و دیگر وسایل را در بخش دیگر قرار دهید. هر آنچه که مورد نیاز است و از کیف بیرون می آورید, به سرعت سر جای خود قرار دهید تا خطر گم شدن آنها را کمتر کنید. دسته ی بلند کیف به حرکت راحت تر دست های شما کمک می کند. در ضمن از کیف های باکیفیت مثل چرم, استفاده کنید.

نکات مهم سفر در تابستان

از بردن وسایل اضافی در سفر خود داری کنید

۴ – وسایل مناسب

چپاندن وسایل مختلف در کیفی که با خود به داخل هواپیما می برید, تنها یک نتیجه دربر دارد و آن چیزی جز بی نظمی مضاعف نیست. آن چیزهایی که مورد نیاز شما هستند, مدارک سفر, بالشتک گردن, هدفون, کمی خوراکی, دارو, جواهرات, کامپیوتر, تلفن همراه, کیف پول و کتاب خوان دیجیتال می باشند.

نکات مهم سفر در تابستان

وسایل سفر را با بند های کوچک ببنیدید تا از جا به جا شدن آن ها جلوگیری شود

 ۵ – برچسب های مناسب

همیشه برای جاسازی وسایل در محیطی کوچک دچار مشکل می شوید؟ و با برداشتن یکی از آنها, بقیه هم پخش و پلا می شوند؟ از این به بعد دور هر دسته از وسایل خاص, یک بند مخصوص ببندید و بدین ترتیب از جا به جا شدن آنها جلوگیری کنید.

نکات مهم سفر در تابستان

 برای فراموش نکردن وسایل سفر لیست تهیه کنید

 ۶ – فهرست مناسب

بهترین روش برای فراموش نکردن وسایل مورد نیاز, تهیه ی لیست, آن هم از چند روز قبل است. اگرچه که بسیاری از وسایل, در دقیقه ی ۹۰ سر از چمدان شما در می آورند, با این حال تعدادی از آنها ثابت بوده و از انباشتگی وسایل مختلف در روز آخر, جلوگیری می کنند.

 ۷ –چیزهای مناسب

چگونگی چیدمان وسایل به اندازه ی چیزهای چیدنی مهم است. ۳ اصل را فراموش نکنید: ۱ – سعی کنید از رنگ های متنوع استفاده نکنید, هماهنگ کردن بخش های مختلف لباس با هم سخت می شود. ۲ – برای سِت کردن به زیورآلات اعتماد کنید. بدین ترتیب از جای گیری زیاد جلوگیری می شود. ۳ – فقط سه جفت کفش را در لیست خود قرار دهید: کفش روز, کفش شب و کتانی.

نکات مهم سفر در تابستان

 لباس شبیه هم مثل پیراهن ها را کنار یکدیگر قرار دهید

 ۸ – درست بچینید

همه ی ما از “لول کردن لباس” به منظور جای گیری کمتر شنیده ایم, اما ما مطلب دیگری را پیشنهاد می کنیم. چنانچه لباس های خود را لول کنید, امکان شناسایی آنها کمتر می شود, بنابراین تکه های لباس شبیه هم مثل پیراهن ها را کنار یکدیگر قرار دهید. وسایل سنگین تر را در طبقات زیرین و سبک ترها را بالاتر قرار دهید. جوراب ها را در کیسه های پلاستیکی گذاشته و در جای خالی بین وسایل جاسازی کنید.

۹ – چک کردن مناسب

در ۵ دقیقه ی آخر پرواز, فکر خود را جمع و جور کنید, به جیب پشتی صندلی نگاهی بیندازید و کاری را که در مرحله ی بعدی انجام می دهید, در نظر آورید. در ضمن به هنگام بلند شدن از روی صندلی, به آن نگاهی بیندازید تا چیزی جا نمانده باشد.

 ۱۰ – جابجایی مناسب

وقتی به هتل یا محل اقامت خود می رسید, بخشی از کمد را برای آویزان کردن لباس ها و بخشی دیگر را برای تا کردن و گذاشتن لباس ها اختصاص دهید. زیر لباس های آویزان شده, کفش های خود را قرار دهید. قسمتی از اتاق را خالی نگه داشته تا بتوانید, وسایلی را که خریداری می کنید, در آنجا بگذارید. همیشه چیزهایی چون تلفن همراه یا کلید اتاق فراموش می شوند. برای جلوگیری از این قضیه, آنها را در مکان هایی قرار دهید که به هیچ وجه از یاد نمی روند. مثلا تلفن خود را در کفشتان بگذارید!

منبع:  کوله پشتی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *