هیجان: ۱۰ پرتگاه اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

هیجان: ۱۰ پرتگاه اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

فکر می کنید تا چه اندازه ای می توانید هیجان را تحمل کنید؟ هیجان در ارتفاع بودن را چطور؟ بهتر است از آن دسته از افرادی باشید که ترجیح می دهند از چنین مکان هایی نهایت لذت را ببرند، زیرا در غیر این صورت یک کابوس خواهند بود!

۱- اتاقک شیشه ای – فرانسه

 قدم گذاشتن به این اتاقک شیشه ای دل و جراتی باور نکردنی می خواهد. هر چند که میدانی جایت امن است اما چشمانت که ارتفاع را می بینند به طور غریزی ترس وجودت را فرا گرفته و نفس های تند و نامنظم ات، سرگیجه و لرزش پاهایت سعی می کنند تا تو را از ادامه راه منصرف کنند. اینجا بلندترین اتاقک شیشه ای جهان است در ارتفاع ۱۰۳۰ متری و بر بلندای کوهستان مونت بلاک و در مجموعه تفریحی “The Aiguille du Midi ” است . بنابراین اگر دل و جرات خودتان را جمع کردید برای قدم گذاشتن به این اتاقک، باید به فرانسه بیایید.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۲- استخر مارینا بای سندز – سنگاپور

اگر به دنبال منظره ای زیبا هستید آن هم در ایمنی صد در صد که احتیاجی به کوهپیمایی و فعالیت بدنی نداشته باشد، استخر ” infinity pool  ” در سنگاپور، بهترین گزینه برای شما است. شما می توانید در ارتفاع ۳۴۰  متری به لبه استخر تکیه داده، نوشیدنی خنک میل کنید و طلوع و غروب خورشید را در طبقه پنجاه و هفتم هتل “Marina Bay Sands ” تماشا کنید و خیالتان راحت باشید که احتمال سقوط کردن شما صفر است.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۳- کوه هواشان – چین

چین سرزمین افسانه هاست و باید هم کوهستان هایی مقدس داشته باشد که مسیر مرگبار آن شما را به معابدی برساند که روح و جسمتان را پاک می کند، درست مثل داستان های قدیم که راهبی، سختی راه رسیدن به کمال را به جان می خرید. کوهستان هواشان در شهر هوآیین، چین، مسیری خطرناک و ترکیبی از گذرگاه های چوبی، آهنی، پلکان های نصفه و نیمه است که شما را بر روی تنه کوهستان به پیش کشانده تا در نهایت و از بلندی که در انتظارتان است دنیا را به قد تماشا کنید، شاید به همین خاطر است که به اینجا کوه بهشتی هم می گویند. اما اگر ترس از ارتفاع دارید به هیچ عنوان پا در این مسیر نگذارید زیرا در هر چند صد متر با گذرگاهی جدید و سخت تر روبروی می شوید، تا جایی که باید خودتان را با طناب های ایمنی به گیره های نصب شده در کوه ببندید و بر روی میله های تکی قدم بر دارید. اگر هم از بلندی ترسی ندارید، منتظر تماشای زیباترین منظره ای که در زندگی خود دیده اید باشید. حرکت بر روی لبه ای باریک بر روی تن کوهستان که در هر پیچ، زیبایی دور از تصور را نشانتان می دهد. خبرنگار روزنامه گاردین بعد از عبور از این مسیر گفته : ” این گذرگاه، یکی از خطرناک ترین مسیرهای جهان است، تا کنون صدها نفر در تلاش برای عبور از آن جان خود را از دست داده اند و سطح ایمنی این گذرگاه «صفر» است. “

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۴- صخره ترولتانگا – نروژ

 در بین تمام مکان های گفته شده این صخره ۷۰۰ متری در منطقه ” Hordaland  ” نروژ قرار دارد و نشستن بر روی آن دل و جرات زیادی می خواهد. عده بسیاری به اینجا می آیند، مسیر ابتدایی را طی می کنند اما با باریک شدن مسیر، تماشای منظره بی انتهایی که اطرافشان را گرفته  و وزش باد، ترس بر آن ها غلبه کرده و از همان مسیری که آمده اند بر می گردند. اما بسیاری هم درست بر رویی لبه این صخره که آن را انتهای جهان و یا شانه دنیا می دانند می نشینند، عده ای با چتر پریده و بعضی حتی حرکات تعادلی یوگا انجام می دهند. هر چند که امنیت این مکان را افرادی که تا لبه آن رفته اند تائید کرده اند اما یک خانم ۲۴ ساله قبلا از اینجا سقوط کرده.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۵- تاب کاسا دل اربول – اکوادور

اگر تا به امروز فکر می کرید که تاب بازی برای بچه هاست، با سوار شدن این تاپ که از درختی رو به انتهای جهان آویزان شده و شما را بر روی دره ای با عمق ۲۶۰۰ متر تاب می دهد، نظرتان برای همیشه عوض خواهد شد. این تاب بر بلندای منطقه ” casa del arbol ” در ” Baños ” اکوادور و از درختی که بر روی آن خانه ای درختی قرار دارد آویزان است. این خانه درختی البته یک ایستگاه لرزه نگار است و بابت ایمنی هم نیازی به نگرانی نیست، جای شما امن است اما با هر بار تاب خوردن چند سالی پیر می شودید، البته به اعتقاد عده دیگر جوان تر. هرچند که هیجان اینجا فراموش نشدنی است، اما منظره ای که هر بار و در هر تاب خوردن از اطراف، آسمان و دره زیر پایتان می بییند در انتها آرامش و خاطره یا به یاد ماندنی را برایتان بر جا می گذارد.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۶- صخره پریکستولن – نروژ

صخره ای وسیع رو به زیباترین منظره جهان، جایی که کوه ها و افقی تا بی نهایت پش رو است و رودخانه ای فیروزه ای رنگ زیر پا. این صخره آن قدر وسیع است که افراد بسیاری می توانند همزمان بر روی آن نشسته و هر کدام یک سمت را برای تماشا انتخاب کنند، تماشای جهان در سکوتی که صدایش آن قدر بلند است ،صدای افکارت را از بین می برد. این مکان بی نظیر در حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش و در عصر یخبندان شکل گرفته و از آن زمان تا سال ۲۰۱۲ که عکس هایش در اینترنت دست به دست گشت و میزبان ۲۰۰۰۰۰ نفر توریست شد منتظر بوده تا زیبایی این گوشه از جهان را به همه نشان دهد. صخره “Preikestolen” در منظقه ” Rogaland ” نروژ قرار دارد.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

 

۷- تیغه ساحلی – انگلستان

پرتگاهی زیبا و سفید رنگ، که خودش را از شن ها تا ابرها بالا کشانده، بر روی پنجه پا ایستاده تا هم خودش به آسمان نزدیک تر باشد و هم کسانی که از راه های دور به اینجا می آیند، برای تماشای منظر ای بی نظیر از رگه های نور آفتاب، که میان ابر و مه خودش را به آن ها می رساند، برای تماشای اقیانوس و آبی بی انتها، برای تماشای انتهای دنیا. این صخره سنگی سفید رنگ با ارتفاع ۱۶۲ متر از سطح دریا در منطقه ”  East Sussex ” انگلستان قرار گرفته و همان قدر که خاطراتی خوش از گردشگران و عشاق را در ذهن به یادگار دارد، مرگ ها و خودکشی های بسیاری هم به چشم دیده. دانشمندان عمر این صخره سفید رنگ را بین ۶۶ تا ۱۰۰ ملیون سال تخمین زده اند.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۸- کوهستان رورایما – ونزوئلا

کوهستان ” Mount Roraima ” با شکوه و جادویی که با نگاه کردنش انگار به ابتدای خلقت زمین سفر کرده ای، به کوهی با قلعه ای مسطح که ۲,۸۱۰ متر ارتفاع و وسعتی به اندازه مرز سه کشور بریزیل، ونزوئلا و غنا دارد. این کوهستان زیبا خودش را از میان جنگل و مه به پیش کشیده تا لقب انتهای دنیا را به خود اختصاص دهد و گردشگران بتوانند منظره آبشار فرشتگان که بلندترین آبشار جهان است را از بالا دیده و جنگل های ونزوئلا را در پیش رو داشته باشند و به جرات اینجا یکی از تماشایی ترین مناظر جهان در پارک ملی  ”  Canaima National Park  ” است.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۹- کوه کوکنان – ونزوئلا

منظره ای رو به تاریخ طبیعت، رو به کوهستانی با قلعه مسطح و بندترین آبشار جهان. برای نشستن بر بلندای این گوشهِ جهان، باید به ونزوئلا آمده، مسیری طولانی پارک ملی ”  Canaima National Park ” را پشت سر گذاشته و از کوه ” Kukenan ” به ارتفاع ۶۷۴ متر بالا بروید. منظره ای تماشایی دریایی از مه، آبشاری که در دوردست فرو می ریزد و جنگلی سرسبز که در این بین قرار گرفته، مطمئنا خستگی مسیر را از تنتان بیرون کرده و این اتفاق را به خاطره ای ماندگار برایتان تبدیل می کند. بنابراین دست به دوریبن شوید و این طبیعت بکر و وحشی را اسیر لنز دوربین خود کنید.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

۱۰- صخره هام هود – تایلند

تماشای سبزی بی انتها از بلندایی که زمین را زیر پا آورده و آسمان را پیش رویت قاب کرده، آن هم از این صخره که در ارتفاع ۸۶۰ متری بالاتر از سطح قرار دارد، شاید پاداش کیلومترها پیاده روی در پارک جنگلی ” Sai-Thong National Park ” تایلند باشد. منطقه ای جنگلی و کوهستانی با گذرهای باریک که شما را به این منظره زیبا می رساند، جایی که می توانید دنیا را برای دقایقی در آرامشی بی نظیر که شبیه اش بر روی زمین یافت نمی شود تماشا کرده و ورزش باد را بر روی پوست خود احساس کنید، جایی که هر چند در مسیر رسیدن به آن آبشارهای زیادی وجود داشته و جانوران کمیاب زیادی را دیده اید، اما تمامش برای ایستادن بر روی این بلندی بوده.

هیجان: 10 پرتگاه ها اعجاب انگیز برای تماشای وسعت زمین

منبع: همگردی

مطالب مرتبط