واکنش سخنگوی دولت به نامه‌نگاری با شورای حل اختلاف قوا درباره وزارت میراث فرهنگی | مونسان شایسته‌ است | مجلس: وزیر معرفی نشود کار به قوه قضاییه می‌کشد

واکنش سخنگوی دولت به نامه‌نگاری با شورای حل اختلاف قوا درباره وزارت میراث فرهنگی | مونسان شایسته‌ است | مجلس: وزیر معرفی نشود کار به قوه قضاییه می‌کشد

سخنگوی دولت گفت: دولت موافق تشکیل وزارت خانه جدیدی نیست و نیازی به این کار نمی‌بیند.

نظاره: علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود در مورد ارسال نامه دولت به شورای حل اختلاف قوا درباره قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی گفت: دولت موافق تشکیل وزارت خانه جدیدی نیست و نیاز به این کار نمی‌بیند. ما در لایحه تشکیل وزارت بازرگانی، ایجاد این وزارتخانه را برای مدیریت بازار نیاز دانستیم.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی با چابکی بیشتر کار خود را انجام می‌دهد، گفت: ما بیش از ۳۰ مدیر کل داریم و تشکیل وزارتخانه مسائل مختلفی را در حوزه های مدیریتی ایجاد می‌کند، در حالی که اکنون سازمان چابک کار خود را انجام می‌دهد.

ربیعی ادامه داد: آقای امیری معاون امور مجلس دولت، موضوع تشکیل وزارت میراث فرهنگی را پیگیری کنند، اینکه به چه روشی و از کدام مسیر پیگیری می‌کند، اطلاع دقیق ندارم؛ باید منتظر بمانیم که اصل موضوع چه خواهد شد و پیشنهاد چه کسی منتفی می‌شود.

سخنگوی دولت همچنین درباره رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز اظهار کرد: قطعا آقای مونسان فردی شایسته و لایق و از نظر دولت مدیر موفقی است؛ به رغم همه مشکلات ایجاد شده، ورود گردشگران خارجی نسبتا خوب بوده است، گردشگری بوم گردی کشور رونق گرفته و به عنوان منبع درآمدی برای روستاییان شده است.

این اظهارات در حالی است که  عبدالرضا عزیزی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به تأیید شورای نگهبان نیز رسیده و توسط رئیس مجلس هم ابلاغ شده و هیچ‌ احدی نمی‌تواند در مقابل قانون بایستد و بگوید آن را اجرا نمی‌کنم.

وی افزود: دولت باید مصوبه مجلس در خصوص تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری را اجرا و وزیر این وزارتخانه را در موعد مقرر برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: چنانچه دولت وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را برای کسب رأی اعتماد به مجلس معرفی نکند، مرتکب تخلف شده و ما در مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی خود و در قالب ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس، دولت را به قوه قضائیه معرفی خواهیم کرد.

دستور رئیس جمهور برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی | روحانی قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را برای اجرا ابلاغ کرد

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *