ویزای شینگن جعلی

ویزای شینگن جعلی

تعداد دفترها و آژانس‌های مسافرتی که برای دریافت ویزای شینگن اقدام می‌کنند آن‌قدر زیاد شده است که تشخیص خوب و بد بین آن‌ها کار سختی است. با این حال باید خیلی احتیاط کنید تا درگیر کلاه‌برداران و ویزای شینگن جعلی نشوید. راه حل‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند ویزای شینگن جعلی و اصلی را از یکدیگر تشخیص دهید. در این مقاله اطلاعاتی در این باره برایتان آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

مراقب ویزای شینگن جعلی باشید!

کسانی که اولین بار است برای ویزای شینگن درخواست می‌دهند بهتر است از قبل در این زمینه کمی اطلاعات کسب کنند. اگر تصمیم دارید به کشوری خارجی سفر کنید یا اصلاً قصد مهاجرت دارید، مطمئن باشید که راهی برای دور زدن سیستم VIS وجود ندارد.

طبق این سیستم همه چیز کاملاً قانونی پیش می‌رود و باید مراحل و زمان خودش را طی کند. افراد سودجو با جملاتی مثل این که “ما در سفارت آشنا داریم” یا “اگر هزینه‌ی بیشتری بپردازید همه چیز خیلی سریع‌تر و راحت‌تر انجام خواهد شد” یا “ما می‌دانیم چطور سیستم را دور بزنیم” و… سعی می‌کنند پول بیشتری از شما دریافت کنند. ولی خب در آخر باید همان مراحل طی شود و خبری از قول و قرارهایشان نیست. تازه این در حالتی است که شما خوش شانس باشید و ویزای جعلی به شما ندهند!

تشخیص ویزای شینگن جعلی

بعضی از ویزاهای جعلی شینگن را به قدری حرفه‌ای طراحی می‌کنند که حتی زیر نور بنفش هم قابل  تشخیص نیست. بهترین راه این است که فرد متقاضی شخصاً پاسپورتش را به سفارت ببرد تا ویزا را روی آن الصاق کنند. یا اگر امکانش نیست از آژانس‌های مطمئن و معتبر استفاده کنند.

اما گذشته از این موارد، بهترین راه حل استعلام ویزای شینگن است. هر لیبل ویزای شینگن یک شماره سریال دارد که می‌توانید از طریق سایت سفارت مربوط به آن از اصل و یا جعلی بودن آن مطلع شوید. به‌غیر از سایت سفارت امکان استعلام از طریق سایت VFS هم وجود دارد.

راه دوم برای تشخیص ویزای شینگن جعلی و اصلی، دست کشیدن روی کلمه‌ی ویزا است. این کلمه در هر ویزا به زبان کشور صادرکننده‌اش نوشته شده است و حالت برجسته‌ای دارد که با لمس کردنش متوجه آن خواهید شد.

برای آشنایی بیشتر شما، با چند عکس اطلاعات روی لیبل ویزای شینگن را با هم مرور می‌کنیم که اگر با چیزی مخالف آن‌ها روبرو شدید یعنی کارتان مشکلی دارد و باید پیگیری کنید. حالا اصلاً لیبل ویزای شینگن چیست؟

لیبل ویزای شینگن

برچسبی که به عنوان ویزای شینگن روی پاسپورتتان می‌خورد همان لیبل ویزای شینگن است. این لیبل اطلاعات زیادی را شامل می‌شود. این‌ها ممکن است اطلاعات ساده‌ای باشند ولی مهم هستند. اطلاعات روی ویزا به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نوشته می‌شوند که با کمک عکس‌های زیر به خوبی با آن‌ها شنا خواهید شد.

شماره سریال: شماره سریال لیبل ویزای شینگن یک عدد ۹رقمی است که برای هر ویزا منحصربه‌فرد است.

شماره سریال لیبل ویزای شینگن

کشورهای معتبر: در این قسمت کشورهایی که با این ویزا می‌توانید به آن‌ها وارد شوید ذکر می‌شود. برای ویزای شینگن کلمه‌ی منطقه‌ی شینگن ذکر می‌شود. اما اگر کلمات اختصاری مثل N، M، CZE یا D را دیدید یعنی فقط اجازه‌ی ورود به نروژ، مالت، جمهوری چک یا آلمان دارید.

کشور معتبر

تاریخ شروع اعتبار ویزا: همان‌طور که از اسمش پیداست زمان شروع اعتبار ویزایتان به میلادی در این قسمت آورده شده است.

تاریخ شروع اعتبار ویزا

تاریخ اتمام اعتبار ویزا: زمان پایان اعتبار ویزایتان در این قسمت آورده شده است.

تاریخ اتمام اعتبار ویزا

نوع ویزای شینگن: کلماتی مثل A، B، C، D یا LTV در این بخش نوشته می‌شوند که هر کدام مشخص کننده‌ی یکی از انواع ویزای شینگن هستند. مثلاً A یعنی ویزای ترانزیت فرودگاهی، B یعنی ترانزیت،  Cیعنی ویزای توریستی کوتاه مدت و… .

نوع ویزای شینگن

تعداد دفعات ورود: سه کمه ممکن است در این قست نوشته شده باشد. ۱یعنی ویزای سینگل یا یک بار ورود، ۲یعنی ویزای دبل و MULT یعنی ویزای چند بار ورود.

 تعداد دفعات ورود

مدت زمان اقامت: عددی که روبه‌روی این بخش وارد شده نشان می‌دهد که چند روز می‌توانید در کشور موردنظر اقامت کنید. مثلاً ۱۰ یعنی ۱۰روز اجازه‌ی اقامت در مقصدتان را دارید.

مدت زمان اقامت

اسم شهری که ویزا در آن صادر شده: مثلاً اگر در تهران برای هلند ویزا گرفته‌اید کلمه‌ی  TEHRAN در این بخش نوشته می‌شود.

اسم شهری که ویزا در آن صادر شده

تاریخ صدور ویزا: همان‌طور که از اسمش پیداست تاریخ صدور ویزا در این بخش نوشته می‌شود.

 

شماره پاسپورت شخص دارنده‌ی ویزا و نام او در دو عکس زیر آورده شده‌اند.

شماره پاسپورت

نوع ویزا: یکی از انواع توریستی، تحصیلی، کاری و… در این بخش آورده می‌شوند.

نوع ویزا

آخرین قسمت هم یک کادر ماشین‌نویسی شده است که همه‌ی اطلاعات ویزا به صورت ماشین‌نویسی در آن درج شده‌اند.

کادر ماشین نویسی شده

 

آیا اقامت بعد از تحصیل در انگلیس امکان‌پذیر است؟

قوی ترین و بهترین گذرنامه های جهان ۲۰۱۹

بهترین رودخانه های مناسب رفتینگ در ایران

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *