پایانه‌ها از اتوبوس خالی شد | گردشگران داخلی و خارجی بدون اتوبوس ماندند

پایانه‌ها از اتوبوس خالی شد | گردشگران داخلی و خارجی بدون اتوبوس ماندند

فروش بلیت اتوبوس بین شهری در آستانه مراسم اربیعن در مسیرهای دیگر کشور به جز مرزهای عراق به حداقل رسیده است. مراجعه به سایت پایانه فروش بلیت‌ها نشان می‌دهد فروش بلیت اتوبوس بین شهری تقریبا متوقف شده است.

این اتفاق باعث شده که مسافرانی که در این ایام نیازمند سفر با اتوبوس‌های بین شهری هستند با مشکل روبرو شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تاکسی‌های بین راهی و مسافربرهای شخصی نیز قیمت‌ها را افزایش قابل توجهی داده‌اند. به عنوان مثال کرایه ۸۰ هزار تومانی مسیر رشت – تهران توسط دفاتر تاکسی‌های بین راهی به قیمت ۱۴۰ هزار تومان رسیده است.

از سوی دیگر نبود اتوبوس، آژانس‌های گردشگری را با مشکل روبرو کرده و در ایام فصل داغ گردشگری وزارت راه صدور صورت وضعیت برای اتوبوس‌های دربستی را ممنوع کرده و تورهای گردشگری خارجی‌ها و ایرانی‌ها بدون اتوبوس مانده است.

براساس اطلاعات رسیده به چمدان برخی از آژانس‌دارها در اعتراض نسبت به وضعیت ایجاد شده نامه‌ای به وزارت راه و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نوشته‌اند. آژانس‌دارها با اعلام اینکه به جز نبود اتوبوس برای گردشگران خارجی، برای تورهای داخلی نیز با مشکل روبرو شده اند. نبود اتوبوس باعث شده که برخی از آژانس‌ها مجبور شوند به جای لغو کامل تور به استفاده از مینی‌بوس‌ها رو بیاورند که کیفیت تورها را کاهش داده و موجب اعتراض گردشگران نیز شده است.

صادر نکردن صورت وضعیت برای اتوبوس‌های بین شهر به جز گردشگران سفرهای بین شهری را نیز مختل کرده است و وزارت راه همچنان بر بخش‌نامه ممنوعیت خود اصرار دارد و پایانه‌های اتوبوس رانی از اتوبوس خالی است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور درباره تعداد اتوبوس‌های مورد استفاده برای مراسم اربعین گفته است: پیش از این قرار بود ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین اختصاص یابد که به دلیل تقاضای بسیار زیاد زائران این تعداد افزایش یافت و به بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس رسید.

در حالی که دستگاه‌های کشور باید با بسیج هماهنگی به زائران خدمات رسانی کنند اما خالی شدن پایانه‌ها از اتوبوس و افزایش دو یا سه برابری کرایه‌های تاکسی‌های بین شهری که زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می‌کنند حاکی از بی‌برنامگی دولت در این زمینه است.

 

منبع:چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *