پیشنهاد الحاق مناطق آزاد به وزارتخانه گردشگری در ایران

پیشنهاد الحاق مناطق آزاد به وزارتخانه گردشگری در ایران

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار مهر گفت: ما به دنبال این هستیم تا مناطق آزاد را هم بتوانیم در حوزه وزارتخانه گردشگری و میراث فرهنگی بیاوریم ما در تلاشیم تا این اقدام انجام شود. ولی هنوز با رئیس شورای عالی مناطق آزاد در این بار صحبتی نکرده ایم ما قانون گذار هستیم و این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

وی درباره اینکه آیا مناطق آزاد نیز تقسیم بندی خواهد شد و بخش گردشگری آن به وزارتخانه گردشگری الحاق می شود یا خیر توضیح داد: این طور نیست در نظر داریم همه بخش های مناطق آزاد از وزارت اقتصاد و دارایی جدا شده و آن را به وزارتخانه گردشگری و میراث فرهنگی اضافه کنیم.

کوچکی نژاد همچنین درباره اینکه چرا همیشه در جلسات بررسی طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه حرفی از الحاق بخش صنایع دستی و میراث فرهنگی به میان نمی آید و این طور به نظر می رسد که این وزارتخانه تنها در بخش گردشگری فعال خواهد بود گفت: شاید چون بحث گردشگری پررنگ تر از بقیه بخش هاست و بخش های دیگر مظلوم تر واقع شده اند ولی در هر حال متولیان آنها باید بیشتر فعال شوند دوستان در بخش گردشگری تلاش بیشتری کرده و جلسات متعددتری برپا می کنند اما این وزارتخانه، صنایع دستی و میراث فرهنگی را نیز در بر می گیرد. صنایع دستی جزو مهمی از این سازمان است و گردشگران هم به خاطر وجود میراث فرهنگی به گردش و سفر می پردازند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *