چرا نمای بیرونی طبقات غیرمجاز هتل آرینا تخریب نشد؟ | فرماندار: بودجه نداریم ؛ امنیت منطقه هم باید تامین شود

چرا نمای بیرونی طبقات غیرمجاز هتل آرینا تخریب نشد؟ | فرماندار: بودجه نداریم ؛ امنیت منطقه هم باید تامین شود

فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: بنا بر دستور استاندار تهران عملیات تخریب طبقات غیرمجاز هتل آرینا فشم اجرا و سه طبقه غیرمجاز قابل استفاده نیست.

نظاره: سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان این مطلب افزود: اکنون فقط نمای بیرونی طبقات غیرمجاز این هتل باقی مانده که تخریب آن نیازمند اعتبار بالا و اقدامات امنیتی است.

وی با اشاره به صحبت استاندار تهران مبنی بر نیاز به اعتبار ۲ میلیارد تومانی برای تخریب ۳ طبقه غیرمجاز هتل آرینا گفت: این مبلغ کف اعتبار مورد نیاز برای تخریب دیواره‌های هتل به شمار می‌آید و تا تأمین بودجه لازم نمی‌توانیم نما را خراب کنیم اما جای نگرانی نیست چون در واقع طبقات غیرمجاز قابل انتفاع نیستند و مالک هیچ اقدامی برای بازسازی نمی‌کند.

هتل آرینا

فرماندار شمیرانات: فقط نمای بیرونی طبقات غیرمجاز این هتل باقی مانده که تخریب آن نیازمند اعتبار بالا و اقدامات امنیتی است

فرماندار شهرستان شمیرانات اضافه کرد: دیواره‌های هتل به صورت یکپارچه و در ارتفاع بالا ساخته شده‌اند که با ابزار آلات معمولی قابل تخریب نیستند؛ برای اتمام این عملیات تخریب باید بتوانیم قراردادی با پیمانکاران حرفه‌ای منعقد کنیم.

سیاوش شهریور به ایرنا گفت: انسداد جاده زردبند – فشم، تخلیه روستای امین آباد و تأمین امنیت منطقه از دیگر تمهیداتی است که باید برای اجرای عملیات تخریب دیواره و نمای طبقات غیرمجاز هتل آرینا اتخاذ شود.

مجوز هتل آرینا در ۱۰ طبقه صادر اما ۱۳ طبقه ساخته شد که پس از اخذ رأی قطعی تخریب از دیوان عدالت اداری از اواخر اردیبهشت سال جاری عملیات تخریب طبقات غیرمجاز آن آغاز شد.

منبع: چمدان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *