چک کردن این موارد پیش از سفر ضروری است!

چک کردن این موارد پیش از سفر ضروری است!

برای هریک از ما پیش آمده است که به سفر برویم و در مواقع بسیار ضروری متوجه شویم چیزی را فراموش کرده ایم و کلی هم از دست خودمان عصبانی شویم! چک کردن مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره می شود می تواند کار شما را راحت تر کرده و موارد ضروری را فراموش نکنید. با نظاره همراه باشید…

چک این موارد پیش از سفر:

– تاریخ انقضای پاسپورت خود را چک کنید تا در طول سفر برای شما مشکلی پیش نیاید.

– داشتن رزرو خوب در فصل اوج مسافرت برای اسکان، رستوران محبوب، مناظر اصلی و راهنماه ای محلی.

– کارت اعتباری خود را چک کنید،در مورد هزینه ها و موارد دیگر بیشتر پرس و جو کنید. اگر پین کارت اعتباری خود را نمی دانند،از بانک درخواست کنید تا آنرا از طریق پست الکترونیک برای شما بفرستد.

– بیمه مسافرتی خود را از این نظر که آیا (سلامت، مالکیت، اجاره) شما و اموالتان را پوشش می دهد یا نه بررسی کنید.

– اگر شما همراه خود کودک دارید از آوردن پاسپورت تمام آنها اطمینان حاصل کنید و اگر مسیولیت کودکان با یکی از والدین است، از آوردن تمام مدارک و رضایت نامه ها مطمین شوید.

– یک کپی از مدارک مهم سفر همراهتان داشته باشید.

– اگر در حال برنامه ریزی سفر با راه آهن هستید،هرچه زودتر بلیط آنرا تهیه کنید.

– اگر شما در مسافرت ماشین اجاره کرده اید،باید گواهینامه رانندگی معتبر داشته باشید. در کشورهای اتریش، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، یونان، مجارستان، ایتالیا، لهستان، رومانی، اسلوونی و اسپانیا، اجازه رانندگی بین المللی مورد نیاز است.

– یک کتاب راهنمای مناسب همراه داشته باشید.

– در صورت تمایل برنامه هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد مانند:نقشه ،برنامه ی حمل و نقل،جاده ها،ترجمه و … بر روی گوشی خود نصب کنید.

– حواستان به نیازهای پزشکیتان باشد.قبل از سفر برای معاینه به دکتر خود مراجعه کنید.کارهای نیمه تمام دندان پزشکی را به اتمام برسانید.داروهای تجویز شده را قبل از سفر تهیه کنید.

– یک کپی از برنامه ی سفرتان را در اختیار خانواده یا دوست بگذارید.

– از آنجایی که محدودیت های حمل و نقل شرکت های هواپیمایی همیشه تغییر می کند،قبل از سفر سایت شرکت هواپیمایی را مطالعه کنید تا مطلع شوید چه وسایلی می توانید همراه خود داشته باشید.

منبع: کوله پشتی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *