چگونه در سفر انفرادی امنیت داشته باشیم؟

چگونه در سفر انفرادی امنیت داشته باشیم؟

سفر انفرادی به هرکسی نمی چسبد اما بسیاری از ما به این کار علاقه داریم. اما خطراتی که در سفر انفرادی ما را تهدید می کنند بیشتر از مواقعی است که به صورت گروهی سفر می کنیم، بنابر این بهتر است نکاتی را به خاطر بسپاریم تا دچار مشکل نشویم.

۱- در مورد مقصدتان خوب تحقیق کنید

این خیلی مهم است که در مورد مقصد، تحقیقاتی کاملی داشته باشید.در مورد امنیت، خشونت و میزان جرم کشور مقصد به خوبی اطلاعات کسب کنید. اگر شما زن هستید، باید دامنه ی جمع آوری اطلاعات را افزایش دهید.

۲- بیمه مسافرتی بگیرید

بیمه ی مسافرتی به معنای واقعی کلمه، نجات بخش زندگی شماست. هر اتفاقی که برایتان بیوفتد، اعم از اینکه چمدانتان گم شود، دزدیده شود و یا گرفتار بحران سیاسی، وقایع طبیعی و … شوید، این بیمه شما را تحت پوشش خود قرار می دهد. این یک تضمین واقعی است. البته باید دقت داشته باشید که بیمه ی جامعی خریده باشید.

چگونه در سفر انفرادی امنیت داشته باشیم؟

۳- بررسی منظم با یک نفر در خانه

با یک نفر در خانه که از تمامی برنامه های سفر شما مطلع است، به طور منظم در ارتباط باشید. جزئیاتی نظیر شماره ی پرواز، آدرس هتل، برنامه ریزی در مورد مکان هایی که می خواهید بازدید کنید و… را در اختیار او بگذارید. حداقل یکبار در روز نیز با او در ارتباط باشید و او را نسبت به دیگر جزئیات و وقایع سفر ، مطلع کنید.

چگونه در سفر انفرادی امنیت داشته باشیم؟

منبع: کوله پشتی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *