چگونه در طبیعت آب پیدا کنیم؟

چگونه در طبیعت آب پیدا کنیم؟

اگر اهل طبیعتگردی هستید ممکن است روزی با مشکل کم آبی روبرو شوید و به سرعت آب بدنتان را از دست بدهید. در این مواقع باید راه هایی را بلد باشید که بتوانید آب پیدا کنید و خود را نجات دهید.

پیدا کردن رد پای جانوران

یکی از راحت ترین راه های تهیه آب تعقیب رد پای جانوران است مطمئن باشید اگر در منطقه ای که شما هستید رد پای جانوری وجود داشته باشد قطعا به آب نزدیک هستید ، شترها در بیابان و اکثر جانوران در هنگام غروب آفتاب به سمت آب می روند و در نهایت شما را به سمت آب هدایت می نمایند .

چگونه در طبیعت آب پیدا کنیم؟

ریشه و ساقه های گیاهان

روش دیگر تهیه آب در کویر استفاده از گیاهان کویری است . این گیاهان معمولا ریشه و ساقه پر آبی دارند. البته باید متذکر شوم که امکان اسکان مار ها و …. در این محل ها وجود دارد البته نه در هر فصل عموما تابستان ها.

چگونه در طبیعت آب پیدا کنیم؟

دریاچه نمک

شاید بپرسید دریاچه نمک و آب آشامیدنی چه ارتباطی به یک دیگر دارند؟! در محلی که دریاچه های نمک وجود دارد می توانید معمولا در ۵۰ سانتی متری به آب نمک برسید . می توانید با جوشاندن وسپس سرد کردن بخار آب به آب دست یابید به روش تقطیر .

سبزه و گیاهان سبز

یکی ازعلایم آب وجود سبزه است. هر نقطه که سبزی ببینید مطمئن باشید که آب در آن ناحیه وجود دارد و هر جا که سبزه‌های بلندتر و شاداب‌تر داشته باشد به منبع آب نزدیک‌ تر است .

چگونه در طبیعت آب پیدا کنیم؟

پرندگان کوچک حشره خوار

مواقع بی آبی گنجشک‌ ها بهترین نشانه‌اند برای یافتن آب ، حداکثر فاصله این پرندگان کوچک حشره‌ خوار تا منبع نوشیدن آب به یک کیلومتر نمی‌ رسد. آنها قادر نیستند بیش از هزار متر از آب دور شوند در ضمن هر جا تعداد بیشتری از انواع پرندگان کوچک نظیر سار،‌ مرغ زنبورخوار و بلبل یا سره مشاهده کردید به منبع آب نزدیک‌ تر شده‌اید .

چگونه در طبیعت آب پیدا کنیم؟

منبع: کوله پشتی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *