یکی از دیدنی ترین اماکن زیارتی سنگاپور

یکی از دیدنی ترین اماکن زیارتی سنگاپور

این مسجد بسیار زیبا و دیدنی که نام آن مسجد عبدالغفور می باشد یکی از زیباترین اماکن زیارتی و مذهبی در سنگاپور می باشد. ساختن این مسجد در سال ۱۹۰۷  شروع شد و در حال حاضر هم به پایان نرسیده است. به دلیل ریزه کاری های معماری این بنا ممکن است چندین سال دیگر هم ساختنش به طول بیانجامد زیرا هنوز تاریخ دقیقی برای اتمام آن تعیین نشده است.

 زیباترین مکان زیارتی در سنگاپور+تصاویر

مسجد عبدالغفور (Abdul Gaffoor Mosque) مسجدی است در کشور سنگاپور.  این  مسجد با کمک های شیخ عبدالغفور بعنوان متولی مسجد، ساخته شد و ترمیم عمده ای از ساختمان  آن در سال ۲۰۰۳ انجام شد. مسجد عبدالغفور  در منطقه معروف Kampong Kapor  قرار دارد که در گذشته از مراکز مهم بازرگانی و تجاری برای بازرگانان هندی  بود  و مسلمانان هندی فرایض دینی و مذهبی خود را در این مسجد انجام می دادند.

 زیباترین مکان زیارتی در سنگاپور+تصاویر

ساختن ساختمان مسجد زیبای عبدالغفور در سال ۱۹۰۷  آغاز شد و به نظر میرسد که چند سالی برای ساختن این بنا صرف شده  زیرا تاریخ اتمام آن در دست نیست. در سال ۱۹۱۰ ، زمانی که  ساخت مسجد جدید تا حدی به پایان رسید، مسجد قدیمی مقرر در نزدیکی آن، ویران شد.

 زیباترین مکان زیارتی در سنگاپور+تصاویر

وقتی که شیخ عبدالغفور در سال ۱۹۱۹ فوت کرد، پسر وی ادامه کار ساخت را در دستور قرار داد.  امروزه، از اتاقک های مسجد برای کلاسهای قرآن و موضوعات دیگر، و همچنین برای فعالیت های اجتماعی استفاده می شود. مسجد زیبا عبدالغفور در سال ۱۹۷۹ بعنوان  یادبود ملی سنگاپور شناخته شد.

 زیباترین مکان زیارتی در سنگاپور+تصاویر

منبع: دالاهو

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *