یکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکس

یکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکس

نام رشته کوه های هیمالیا برای همه ما آشناست. در منطقهیکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکسمی توانید به دیدن بزرگترین و سر به فلک کشیده ترین قله های هیمالیا بروید که بلند ترین آن ها قله افسانه ای آناپورنای یک به ارتفاع ۸۰۹۱ متر می باشد، اما منطقهیکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکسعلاوه بر اینکه بهشت کوهنوردان حرفه ای جهان است، جاذبه زیادی نیز برای علاقمندان راهپیمایی در مسیرهای کوهستانی دارد.

مسیر دوریکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکساز سال ۱۹۷۷ که برای راهپیمایان خارجی باز شد، به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای راهپیمایی در جهان شهرت دارد.

یکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکس

پیاده دوریکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکسدو هفته ای به طول می انجامد. در اوایل این  مسیر با شکوه به روستاهای زیبایی می رسید که گروه های قومی مختلف در آن ساکن هستند. سپس به دره های نیمه گرمسیری سبز و روستاهای زیبا و مزارع کشاورزی می رسید.

آنگاه رفته رفته ارتفاع گرفته و به تماشای  چشم اندازهای زیبای هیمالیای برف پوش می نشینید و مناظر بکری از گیاهان و جانوران هیمالیا را خواهید دید.

یکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکس

اما باید از ابتدا و انتهای سفر هم نام برد! سفری که از پایتخت کشور نپال، کاتماندو آغاز می شود. شهر کاتماندو از سایت های تاریخی، معبدهای قدیمی، آرامگاه ها و روستاهای شگفت انگیز احاطه شده است. این شهر در کنار رودخانه مقدس بگماتی قرار دارد که مردم شهر مرده‏های خود را در کنار آن می‏سوزانند و خاکستر امواتشان را به آب می‏سپارند.این مراسم یکی از جاذبه های عکاسی برای گردشگران پر دل و جرات در این شهر است!

بخارا نیز پایان سفر است. شهری در میانه ‏مسیر ارتباطی چین و هند که هم‏نشینی زیبایی از فرهنگ‏های هندی و تبتی دارد و معابد رنگارنگ در این شهر محل مناسبی است برای عکاسانی که علاقمند به عکاسی از موضوعات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی هستند.

یکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکس

قرارگیری شهر بخارا در کنار دریاچه‏ زیبای فوا و از دیگر سو تپه‏ های بلند سارانگوت باعث شده که این شهر یکی از بهترین مکانها  برای فعالیتهای مختلف ورزشی و تفریحی همچون قایق سواری، پاراگلایدر، کایت و . . .  بشود که البته این خدمات با قیمتهایی به مراتب پایین‏تر از دیگر کشورها در اختیار گردشگران قرار می‏گیرند.

یکی از زیباترین مناطق هیمالیا + عکس

منبع: اسپیلت البرز

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *