یکی از زیباترین پل های پاریس به نام پل اکساندر

یکی از زیباترین پل های پاریس به نام پل اکساندر

پاریس یکی از شلوغ ترین مراکز گردشگری جهان و از شهرهای بسیار مهم اروپا به شمار می رود. یکی از پربازدیدترین اماکن گردشگری این شهر هم پل الکساندر سوم می باشد. در این مطلب به معرفی این پل می پردازیم.

در حدود ۴۵ میلیون نفر سالانه به این شهر زیبا سفر می کنند و لحظه های خاطره انگیزی برای خود رقم می زنند. زیباترین موزه ها، پارک ها و ساختمان ها در پاریس قرار دارند. جالب است بدانید سازمان مشهور یونسکو نیز در پاریس مستقر است. پاریس فرهنگ قوی و پیشینه غنی دارد و از هر نظر، تحصیل، تفریح، امکانات، سیاسی، مد، رسانه و علم موفق ظاهر شده است

یکی از زیباترین پل های پاریس به نام پل اکساندر

از جمله علل شهرت یافتن پاریس را می توان سیستم حمل و نقل شهری آن، به ویژه مترو دانست. مترو مهمترین نقش را در جابه جایی مسافرها در این شهر ایفا می کند.

پل الکساندر سوم فقط یک طاق دارد، روی رودخانه سن بنا شده است و دو خیابان شانزه لیزه و اینولیدز را به هم وصل می کند. شگفتی و دلیل شهرت پل الکساندر سوم، همین یک طاق است که دو طرف عرض رودخانه سن را به یکدیگر وصل کرده و باعث استحکام پل شده است.
این بنا حدود ۱۰۷٫۵ متر طول دارد و نام آن از تزار سوم روسیه گرفته شده است. طراحی این پل بسیار جالب است به طوریکه، ستون های گرانیتی بزرگی حدود ۱۷ متر در دو طرف آن قرار دارند و روی دیواره های آن شاهد کنده کاری های زیباییی هستیم.

یکی از زیباترین پل های پاریس به نام پل اکساندر

پل الکساندر سوم در سال ۱۹۰۰ میلادی همزمان با برپایی نمایشگاه جهانی پاریس، افتتاح شد.
این پل به سبک هنرهای نو و با کمک هنر مسجه سازی مابین سال های ۱۸۹۶ تا ۱۹۰۰ میلادی ساخته شده است. این پل برای اتحاد کشورهای روسیه و فرانسه به نام تزار الکساندر سوم روسیه نام گذاری شد. پل پونت الکساندر سوم توسط دو معمار به نام های جوسف کاسیان-برنارد و گاستون کوسیان ساخته شده.

از ویژگی های این پل نصب ۴ مجسمه برنزی اسب بال دار در چهار طرف آن است که بر روی پایه هایی با ارتفاع ۱۷ متر قرار گرفته اند.

منبع: الامتو

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *