۶ فایده مهم سفر کردن

۶ فایده مهم سفر کردن

به درستی سفر کردن خوشایند است ولی می تواند پرهزینه نیز باشد.  هزینه های رفت و آمد، رزرو هتل، تفریحات، خوراک و موارد مشابه ممکن است افراد را از سفر منصرف کرده و باعث شود ترجیح دهند به تعطیلات نروند و در منزل بمانند و یا بدتر از آن، مرخصی هم نگیرند. هرچند، این هزینه کردن ارزشش را دارد. در اینجا به ۶ مورد از مهمترین فواید سفر کردن اشاره می کنیم.

موجب کاهش استرس می شود

فواید سفر
فواید سفر

استرس انواع مختلفی دارد که عبارتند از: استرس روانی، عاطفی، فیزیکی و حتی شغلی. اگرچه دوری از هر گونه استرسی که آزارتان می دهد امری ضروریست. حال چرا باید به سفر برویم؟ زیرا ماندن در محیط همیشگیتان یا محیطی که باعث تشدید استرستان می شود بی فایده است. بنابراین گاهی اوقات لازم است از آن محیط دور شوید.

خطر بیماری‌های قلبی را به حداقل می رساند

فواید سفر
فواید سفر

مطالعات نشان داده اند که استرس موجب بیماری‌های قلبی نیز می شود. بنابراین با کم کردن استرس می توانید خطر بیماری‌های قلبی را نیز کاهش دهید. براساس پروژه مطالعاتی فرامینگهام در سال ۲۰۱۰، سفرکردن خطر حمله قلبی در مردان را تا ۳۲ درصد و در زنان تا ۵۰ در صد کاهش می دهد. زمانی که در دوران پر استرسی از زندگی قرار دارید برنامه یک سفر داخلی چند روزه مثلا به اصفهان را برای خود ترتیب دهید. تنها کاری که لازم است تا انجام دهید رزرو هتل در اصفهان و خرید بلیط هواپیماست. با این کار خطر ریسک بیماری هایی که به دنبال استرس و فشارهای کاری به وجود می آید را از خود دور کرده اید.

به بالا بردن کارایی کمک می کند

فواید سفر
فواید سفر

افرادی که کاری جز پرداختن به شغل خود انجام نمی دهند، مخصوصاً آنهایی که کار روزانه بسیار کسل کننده ای دارند، غالباً به شدت خسته و بی حوصله می شوند و قدرت تصمیم‌گیری‌شان کاهش می یابد، ولی اگر برای چند روز کار را رها کنند و این سناریو را تغییر دهند، نیروی تازه ای بدست خواهند آورد. بنابراین هنگامی که از سفر بازمی گردید انرژی بیشتری برای کار خواهید داشت و برای چالشهای بیشتر و جدیدتر آماده تر خواهید بود.

شما را به عزیزانتان نزدیکتر می کند

فواید سفر
فواید سفر

بیشتر اوقات، کار بیش از حد باعث می شود زمان کافی را به خانواده خود اختصاص ندهید. بنابراین سفر کردن به همراه خانواده‌تان باعث می شود به دور از همه نگرانی ‌ها با آنها وقت بگذرانید. حتی زمانی که به عنوان مثال برای یک ماموریت کاری نیز به تهران سفر کنید به جای یک اتاق یک تخته برای کل خانواده اقدام به رزرو هتل در تهران نمایید. همراه بودن خانواده در سفرهای کاری حتی انرژی و انگیزه شما را برای انجام ماموریتتان نیز افزایش می دهد.

به طور کلی از بیماری‌ها جلوگیری می کند

فواید سفر
فواید سفر

تحقیقی به نام ایمنی‌شناسی عصبی روانی وجود دارد که نشان داده است استرس می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند. البته همه ما می دانیم که سیستم ایمنی ضعیف می تواند عامل همه بیماری‌های ویروسی باشد.

باعث احساس شادی بیشتر و خستگی کمتر شما می شود

فواید سفر
فواید سفر

همه افراد به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه احساس آزادی را دوست دارند. بنابراین احساس محدود شدن بوسیله شغل و یا کار خانه، در بلند مدت باعث افسردگی و اضطراب آنها خواهد شد. راه حل چیست؟ دادن تعطیلات به خود و فارغ شدن از همه آن مسئولیتها.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *