موضوع پوشش گردشگران در سد لفور به مجلس کشیده شد

موضوع پوشش گردشگران در سد لفور به مجلس کشیده شد

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به موضوع پوشش گردشگران در سد لفور گفت: اتفاقات چند روز پیش در شمال کشور و کشف حجاب شایسته نظام و خون شهدا نیست. مواظب باشید سیل متدینین شما را نبرد.

سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز دوشنبه ۲۰ خرداد مجلس شورای اسلامی در رابطه با پوشش گردشگران در سد لفور در تذکر شفاهی گفت: رئیس قوه قضائیه و وزرای ارشاد و کشور باید با معضل بدحجابی و سگ گردانی مقابله کنند. از طرفی اتفاقات تلخ چند روز پیش در شمال کشور و کشف حجاب عده‌ای در شأن نظام و شهدا نیست. انگار برخی مدیران فرهنگی قصد دارند با سکوتشان نسبت به این حوادث مهر تایید بزنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت بداند مردم برای استقرار اسلام، خون بهای سنگینی داده‌اند و به این راحتی دست از آرمان‌های خود برنمی‌دارند. از این رو مراقب باشید که سیل متدینین شما را با خود نبرد.

موضوع پوشش گردشگران در سد لفور

مرکز اطلاع رسانی پلیس مازندران اعلام کرد: پلیس مازندران در خصوص انتشار تصویری از حضور گردشگران با وضعیت نامناسب در سد لفور در شهرستان سوادکوه شمالی ضمن بررسی همه جانبه موضوع در جهت پاسخگویی به مطالبات مردمی و حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی، مراتب را سریعا از طریق پلیس امنیت عمومی استان و فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی پیگیری کرد.

برابر بررسی‌های به عمل آمده متولی و مسئولیت حوزه سرزمینی سد لفور برعهده آب منطقه‌ای مازندران بوده و حضور گردشگران در آب مربوط به بخش خصوصی است. با شناسایی مسئول بخش خصوصی، این فرد را دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه شمالی احضار کرد.

علاوه بر پلیس مازندران که طی اطلاعیه‌ای با اشاره به احضار یک نفر در این زمینه از پیگیری موضوع در اسرع وقت خبر داد علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با توییتی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. علی مطهری نوشت: تعجب است از دادستان مازندران که پخش تصاویر ناهنجاری‌های رخ داده در سد لفور سوادکوه در روز عید فطر را تخلف دانسته تا همچنان این گونه قانون شکنی‌ها ادامه داشته باشد. وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی هم باید پاسخگو باشند.

سیدیونس حسینی‌عالمی درباره پوشش گردشگران در سد لفور و به دنبال آن انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی به فارس گفت: پیرو دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران به دادستان استان این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای هفته جاری بازدیدی از این منطقه صورت می‌گیرد و با خاطیان این مسأله به صورت جدی برخورد می‌شود، افزود: حضور عده‌ای از افراد به صورت مختلط و نداشتن هیچ پوشش و انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب می‌شود و قطعا با خاطیان این مسأله برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با تاکید بر اینکه برای آب منطقه‌ای نیز تکالیفی در نظر گرفته می‌شود، جهت محصور کردن فضا درباره اینکه مسأله که آب منطقه‌ای استان اعلام کرده فضا در اختیار بخش خصوصی بوده و به آنها ارتباطی ندارد، عنوان کرد: نظارت بر عهده آب منطقه‌‌ای است و ممکن است واگذاری مقطعی در اختیار بخش خصوصی باشد اما تکلیف اینکه به چه کسانی واگذار شود و مراقبت‌های نظارتی از سوی آب منطقه‌ای بوده است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نیز در این زمینه به صورت قاطعانه وارد شده است گفت: به نظر من تا زمانی که مسؤولان به وظایف خود به درستی عمل نکنند این تخلفات صورت می‌گیرد و مسؤولان در این زمان سعی می‌کنند مسؤولیت خود را واگذار کنند که در این زمینه بخشی از تخلفات متوجه آب منطقه‌ای مازندران است.

حسینی‌عالمی با اعلام حضور مسؤولانه نهادهای مرتبط با مناطق گردشگری جلوی تخلفات و ناهنجاری‌های اجتماعی را می‌‌گیرد، گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری استان باید در حوزه مسؤولیتی خود به درستی عمل کنند و نباید به بهانه اینکه دست خصوصی است سلب مسؤولیت کنند.

برای برخورد با پوشش گردشگران در سد لفور ، ماموران پلیس امنیت عمومی با همکاری نیروی انتظامی سوادکوه اقدام به دستگیری این متخلفان کردند. تا کنون سه نفر از آن‌ها دستگیر شدند و برای دستگیری بقیه متهم‌ها هم اقداماتی در حال انجام است. یک موتور چهار چرخ و دو قایق هم توقیف شده است.
منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *