خرید ویلا در شمال و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید

خرید ویلا در شمال و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید

از همین ابتدای امر باید بدانید که خرید ویلا در شمال کار آسانی نیست و به‌دقت و تلاش بسیاری نیاز دارد. پس حتماً اگر قصد دارید ویلا بخرید باید به میزان کافی وقت خود را در اختیار این کار قرار دهید.

خرید ویلا و آپارتمان در شمال هم مانند هر کاری نیاز دارد که قبل از آن تحقیق کنید و به یک شناخت نسبی از این کار برسید تا از دام سودجویان و کلاه‌برداران در این مسیر دور بمانید. برای پیدا کردن ویلاهایی که به فروش می‌رسند می‌توانید از وب‌سایت‌ها، روزنامه‌ها و بنگاه‌ها استفاده کنید؛ مانند وب‌سایت کیان شمال که اطلاعات مورد نیاز برای خرید انواع ویلا در شمال کشور و مقایسه گزینه‌های مختلف را در اختیار شما می‌گذارد.

خرید ویلا در شمال کشور مستلزم بررسی‌های بسیار دقیقی می‌باشد، که این بررسی‌ها نسبت به زمانی که شما اقدام به کرایه‌ی یک ویلا می‌کنید متفاوت است.

قیمت ویلا و میزان سرمایه خریدار

شاید دومین عاملی که در خرید یک ویلا خواه‌ناخواه نقشی مهم ایفا می‌کند میزان بودجه‌ای است که خریدار دارد.

با بودجه پایین خرید ویلا روستایی میتواند گزینه بسیار خوب برای داشتن ویلا باشد. میزان نقدینگی همراه با تعداد اعضایی که قرار است در ویلا سکونت داشته باشند مشخص‌کننده‌ای این موضوع می‌باشد که خرید کدام ویلاها و در کدام مناطق برای فرد مقدور می‌باشد.

شما می‌توانید بعد از اینکه از قیمت پیشنهادی فروشنده آگاه شدید از یک فرد مطمئن بخواهید تا مجدداً ویلا را برای شما قیمت‌گذاری کند.

وضعیت سند ویلا

به هنگام خرید ویلا شاید مهم‌ترین نکته‌ای که فرد باید به آن توجه داشته باشد، سند ویلا می‌باشد. باید توجه داشته باشید که ویلایی که می‌خرید سند کامل و قانونی داشته باشد. مطمئن شوید سند به نام کسی است که دارد ملک را به شما می‌فروشد، و پس از پرداخت پول کل مدارک و اسناد را به شما منتقل می‌کند.

فروشندگان ویلا

بزن و بفروش­های متعددی وجود دارند که ویلاهای متعددی را در نقاط مختلف کشور از جمله شمال کشور می‌سازند و به فروش می‌گذارند. لذا بسیار مهم است که در انتخاب فروشنده دقت به خرج دهید و از فروشنده‌های نام‌آشنا خرید فرمایید.

فروشنده‌هایی که اگر خود ویلا را ساخته‌اند حتماً از مصالح باکیفیت استفاده کرده‌اند، یا اگر تنها یک فروشنده املاکی هستند، از خرید و فروش ویلاهایی که زیر حد استاندارد هستند اجتناب می‌کند. چرا که امنیت ویلا تا حد زیادی در گرو مصالحی است که در آن استفاده‌شده است.

خرید ویلا در شمال

موقعیت جغرافیایی ویلا

همان‌طور که در ابتدا نیز گفته شد موقعیت جغرافیایی ویلا اهمیت زیادی دارد. ویلا هم می‌تواند ساحلی باشد و هم جنگلی. ویلای ساحلی نسبت به دریا بسیار نزدیک است و حتی از داخل ویلا می‌توانید صدای امواج دریا را بشنوید.

برای خرید ویلای جنگلی خوش قیمت در شمال کشور به این صفحه مراجعه کنید و انواع ویلا های اماده و نوساز را مشاهده کنید.

ویلای جنگلی ویلایی است که در کوهپایه‌ها و نزدیک به جنگل قرار دارند، فضای آرامی دارند و به خاطر بیشتر بودن مسافت جنگل موارد متنوع‌تری وجود دارد و وضعیت سند بهتری هم دارند.

ویلاهای جنگلی نسبت به ویلاهای شهرکی هرچند فضاهای بکرتر و ایده آل تری دارند اما فاصله‌ی زیادی نسبت به شهر و مراکز خدمات درمانی دارند و شما مجبور خواهید بود مسافت طولانی را تا مقصد خود طی کنید. جالب است بدانید که قیمت ویلاهای ساحلی از ویلای جنگلی کمتر است چون‌که آب‌وهوای شرجی در آن مناطق بیشتر است و در نتیجه استهلاک مصالح نیز بالا می‌رود.

داشتن منظره‌ای زیبا و توریستی بودن منطقه از نکات مهم در خرید ویلا در شمال می‌باشد. علت این موضوع نیز این می‌باشد که ویلای شما باید متفاوت از خانه شما باشد پس باید تا حدی از آن شکل و شمایل شهری دور باشد.

داشتن ویلایی با ویژگی­های مورد نظر همراه با موقعیتی که نزدیک به مراکز درمانی و فروشگاهی باشد اهمیت موقعیت جغرافیایی را مشخص می‌کند.

معماری ویلا                                                    

به هنگام خرید ویلا در شمال به طراحی و معماری ویلا توجه کنید. در ویلاهای ساحلی میزان رطوبت هوا بالاست و اگر در ساخت ویلا به این نکته توجه نشود و از مصالحی استفاده شود که در برابر رطوبت مقاوم نیستند باعث می‌شود که مصالح به‌سرعت خراب شوند و در نهایت ویلا، امنیت و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

پس هنگام خرید ویلا، شرجی هوا را مدنظر قرار دهید. ویلاها حتماً دارای سیستم تهویه مناسب باشند و اگر به هوای شرجی عادت ندارید حتماً از صحت انتخاب خود مطمئن شوید.

خرید ویلا در شمال

نورگیر بودن ویلا

در خرید هر نوع ملکی نورگیر بودن آن بسیار مهم است، کسانی که به تاریکی حساس‌اند یا گل و گیاه پرورش می‌دهند باید به این موضوع توجه کنند هرچند که اگر هیچ‌یک از این دو مورد برایتان اهمیت ندارد بازهم نورگیر بودن مهم است.  نور ورودی می‌تواند تأثیر مهمی بر نمای داخلی خانه داشته باشد.

اینکه نورگیری ساختمان به کدام سمت باشد بر اساس سلیقه‌ی شما و دکوراسیونی که برای ویلا در نظر گرفته‌اید تعیین می‌شود.

خرید ویلا در شمال

مقایسه ویلا با همسایه­ها

برای اینکه انتخاب مناسب‌تری داشته باشید پس از زیر نظر گرفتن یک ویلا، آن ویلا را با ویلاهای دیگر مخصوصاً آن­هایی که در همسایگی این ویلا قرار دارند مقایسه کنید.

امنیت ویلا

امنیت ویلا را جز اولویت­های خود قرار دهید. ویلاهایی که در ساحل هستند در معرض خطر جزر و مد قرار دارند. هرچند که طوفان­های ساحلی در شمال کشور زیاد اتفاق نمی‌افتد اما همچنان بحث سیل‌خیز بودن این مناطق وجود دارد. البته که سیل غیرقابل‌پیش‌بینی است و هر جایی ممکن است رخ دهد.

محدودیت‌ها و نیاز­ها

هنگام خرید ویلا با یک سری محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌شوید که احتمالاً مهم‌ترین آن هزینه‌ی موردنیاز ویلا می‌باشد، بنابراین به سه نکته توجه داشته باشید اول اینکه اگر تعداد اعضایی که می‌خواهند در ویلا سکونت داشته باشند، کم است نیازی نیست که ویلای بزرگی بخرید.

دوم اینکه اگر می‌خواهید در ویلای خود مراسم­های مختلف برگزار کنید یا اینکه آن را به تالار­های عروسی تبدیل کنید به متراژ و طبیعت ویلا توجه کنید چرا که هم باید طبیعت خوبی داشته باشد هم‌جایی برای استقرار صندلی­ها؛ و سوم اینکه اگر صرفاً به چشم یک سرمایه‌گذاری به خرید ویلا نگاه می‌کنید باید شهر­های شلوغ‌تر را انتخاب کنید.

ویلاهایی که توصیه نمی‌شوند

یک سری ویلا هستند که معمولاً برای خرید توصیه نمی‌شوند، مثلاً ویلاهایی که در مناطق پرخطر واقع‌شده‌اند. ویلاهایی که حریم رودخانه را رعایت نکردند. حتی دکل­های برق فشار قوی تشعشعاتی دارند که مجاورت مداوم با آن­ها می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

یا ویلاهایی که در کنار یک منطقه پرسروصدا مثلاً مدرسه یا استادیوم واقع‌شده‌اند. ویلاهای دورافتاده هم که فاصله زیاد آن­ها تا مراکز شهری و درمانی ممکن است مشکل آفرین باشد.

جمع‌بندی

به‌طورکلی این مطلب بیشتر در مورد خرید ویلا در شمال کشور می‌باشد لذا به‌تمامی افرادی که قصد این کار را دارند پیشنهاد می‌شود که حتماً در این کار با افراد معتبر و صاحب‌تجربه مشورت کنند این افراد معتبر می‌توانند شامل بنگاه‌های معاملاتی باسابقه‌ی کاری خوب و سایت­ها و پایگاه­ها دارای مجوز ‌باشند. اینکه ویلا در کجا قرار داشته باشد یا اینکه با چه امکاناتی باشد تا حد زیادی مشروط به سلیقه‌ی شماست اما قبل از خرید ویلا به سلیقه‌ی خودتان از تمام جوانب کار مطمئن و آگاه شوید.

«سایت کیان شمال» با نشانی اینترنتی https://kianshomal.com ضمن ارائه انواع متنوعی ویلا، امکان مقایسه تمام جوانب و شرایط را برای شما فراهم می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *