در مورد ویزای تحصیلی کانادا

در مورد ویزای تحصیلی کانادا

حتماً می‌دانید زمانی که می‌خواهید وارد یک کشور خارجی شوید، باید ویزا داشته باشید. این ویزا را می‌توانید به هدف‌های متفاوتی اخذ کنید. معمولاً سه نوع ویزای تحصیلی، کاری و توریستی از انواع ویزاهایی هستند که مسافران برای دریافت آن اقدام می‌کنند. خیلی از دانشجوها رویای تحصیل در کشورهایی مثل انگلیس و کانادا را دارند. ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرطرفدارترین ویزاها است که در این مطلب با جزئیات بیشتری در مورد آن آشنا می‌شویم.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

با کمک ویزای تحصیلی شما می‌توانید برای مدتی که مشخص شده است در کشور کانادا اقامت داشته باشید. در واقع ویزای تحصیلی کانادا یک سند معتبر است که اثبات می‌کند، اجازه‌ی حضور در این کشور را در مدت مشخص شده دارید. ویزای تحصیلی را می‌توانید در مقاطع مختلف دریافت کنید: یعنی هم به صورت دانش آموزی و هم دانشجویی.

تحصیل در کانادا بین علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا خیلی پرطرفدار است. به صورت کلی ۲۶دانشگاه کانادا در لیست رتبه بندی QS جزو برترین دانشگاه‌های جهان سال ۲۰۱۹ قرار دارند. این تعداد دانشگاه با سطح عالی آموزش موقعیت بسیار خوبی برای تحصیل هستند که هر کسی به آن‌ها علاقه‌مند می‌شود.

مهم‌تزین مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها یا مدارس و آموزشگاه‌های معتبر کاناداست. بعد از این که مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را جمع‌آوری کردید، با تعیین وقت سفارت کانادا و ارائه کردن مدارکتان، برای مصاحبه‌ی حضوری به سفارت کانادا می‌روید. برای تعیین وقت سفارت کانادا می‌توانید با کارشناسان آژانس مسافرتی سالیان سفر تماس بگیرید تا در روند دریافت ویزا به شما کمک کنند.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

اما یک سوال وجود دارد: حالا که کشور کانادا در ایران سفارتخانه ندارد باید چه اقدامی انجام دهیم؟ برای این مشکل باید از یک کشور واسطه مثل ترکیه، ارمنستان یا امارت کمک بگیرید. دریافت وقت سفارت کانادا در دبی، ابوظبی، استانبول و آنکارا می‌تواند کار را برای شما راحت کند. زمانی که یکی از این مقاصد را برای تعیین وقت سفارت انتخاب کردید، یک بار لازم است که برای انگشت‌نگاری به آن سفر کنید. اگر جواب ویزایتان مثبت باشد، بار دوم برای مهر شدن پاسپورتتان باید باز هم به همان‌جا سفر کنید.

اکثر مسافران برای جلوگیری از هزینه‌های اضافه و یا به‌خاطر کمبود وقتشان، از پیکاپ ویزای کانادا کمک می‌گیرند. با استفاده از پیکاپ، دیگر نیازی نیست که سفر دوم را انجام دهید. شما یک نفر را به عنوان وکیل خودتان معرفی می‌کنید تا به نیابت از شما، امور امور مربوط به ویزایتان را انجام دهد.

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی کانادا بگیرید، لازم است که یک سری شرایط و مدارک را داشته باشید. در ادامه بیشتر راجع‌به این موضوع صحبت خواهیم کرد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

 • فرم‌های درخواست ویزا
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • عکس
 • ترجمه‌ی کارنامه‌ی تحصیلی متقاضی در سه سال اخیر
 • ترجمه شناسنامه
 • مدرک زبان
 • مدارکی برای اثبات تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا و اسناد مربوط به دارایی‌های شخصی
 • پذیرش از موسسه‌ای که می‌خواهید برای ادامه تحصیل به آن مراجعه کنید.

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به رشته و مقطع تحصیلی شخص متقاضی بستگی دارد. معمولاً به این صورت است که ویزا تا پایان دوره‌ی تحصیلی شخص اعتبار دارد. یعنی مثلاً اگر برای مقطع کارشناسی ویزا گرفته باشید، ۴سال اجازه‌ی اقامت در کانادا را دارید. در شرایط خاص می‌توانید ویزایتان را تمدید کنید و مدت بیشتری در کانادا اقامت داشته باشید. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری هم وجود دارد که اکثر افراد همین کار را انجام می‌دهند.

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 1. پذیرش از موسسات آموزشی در کشور کانادا (موسسه‌ای که مورد تایید اداره مهاجرت باشد.)
 2. داشتن تمکن مالی لازم برای پوشش هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی در کانادا به مدت حداقل یک سال
 3. عدم سوءپیشینه
 4. مدارکی که ثابت کند بعد از پایان دوران تحصیلی به کشورتان برمی‌گردید
 5. ارائه‌ی Study Plan یا برنامه‌ی تحصیلی دقیق

مزایای تحصیل در کشور کانادا

 1. اولین مزیت تحصیل در کانادا این است که اعتبار ویزاهای تحصیلی این کشور به اندازه‌ی تمام طول مقطع تحصیلی شماست. به این ترتیب نیازی به نگرانی در دوران تحصیل آن هم به‌خاطر اعتبار ویزا و اقامتتان نیست.
 2. بعد از دو سال اقامت در این کشور می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
 3. بعد از ۶ماه می‌توانید ۲۰ساعت در هفته و در زمان‌های تعطیلی کار کنید. نکته اینجاست که به ویزای کاری احتیاجی نیست. یعنی اجازه‌ی کار در این مدت و با این شرایط را دارید.
 4. بعد از پایان تحصیل می‌توانید با پیدا کردن یک شغل مناسب، ویزای کاری بگیرید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *