تکلیف پروازهای لغو شده یا تأخیر پروازها چه می‌شود؟

تکلیف پروازهای لغو شده یا تأخیر پروازها چه می‌شود؟

پروازهایی که لغو نشده‌اند و جزو پروازهای تأخیری محسوب می‌شوند به ترتیب و با اعلام شرکت هواپیمایی مربوطه انجام می‌شوند.

روز یکشنبه ۲۹ام دی ماه، به دلیل بارش سنگین برف و کاهش دید فرودگاه تعداد زیادی از پروازها لغو شدند و پروازهای بسیاری هم با تأخیر انجام شدند. پروازهایی که تأخیر داشتند به ترتیب اولویت صورت گرفتند.

نکته جالب این است که شرکت‌های هواپیمایی وظیفه دارند در صورتی که تأخیر پرواز از دو ساعت بیشتر شود برای مسافران پذیرایی نوع اول را انجام دهند. البته به شرطی که زمان کافی برای این پذیرایی وجود داشته باشد و باعث تأخیر بیشتر نشود. همچنین موظف هستند ساعت مجدد پرواز را از طریق پیامک به مسافران اطلاع دهند تا از ایجاد ازدحام در فرودگاه جلوگیری کنند. فراهم کردن امکان برقراری ارتباط تلفنی برای اطلاع رسانی و تغییر پرواز در صورت درخواست مسافر و امکان انجام آن هم از دیگر مواردی است که یک شرکت هواپیمایی باید رعایت کند.

حتی اگر همان مسیر پرواز از طریق شرکت‌های هواپیمایی دیگر ارائه شده باشد باید برای مسافران متقاضی بلیت تهیه شود. اگر مسافر از پروازش انصراف بدهد هم باید تمام مبلغ بلیت را به او برگردانند. اگر تأخیر بیشتر از ۴ساعت باشد هم شرکت هواپیمایی باید بر اساس قوانین، مبلغی به عنوان خسارت بپردازد. البته زمانی که به خاطر شرایط آب‌وهوایی پرواز با تأخیر روبرو می‌شود این قانون صدق نمی‌کند.

پروازهای فرودگاه مهرآباد به دلیل بارش برف لغو شدند

مسافرها سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *