لغو ویزای آفریقای جنوبی برای ایرانیان

لغو ویزای آفریقای جنوبی برای ایرانیان

گردشگری از جمله پرسودترین صعنت‌های جهان به‌شمار می‌آید، از این جهت کشور در تلاش برای جذب گردشگر خارجی هستند. جذب گردشگر تاثیرات مثبتی در زمینه‌های مختلف اعم از درآمدزایی و اشتغال دارد که در پی آن به پویایی اقتصاد کمک می‌کند. از آن‌جایی که ایرانی‌ها علاقه‌ی زیادی به سفر و ماجراجویی دارند، در چند سال گذشته کشورهای مختلفی همانند صربستان، عمان، تور ارمنستان، تور آذربایجان، تور ترکیه و… روادید ویزا را بین ایران و کشور خودشان لغو کرده‌اند. به‌تازگی کشور آفریقای جنوبی نیز به لیست این کشورها افزوده شده است.

دولت آفریقای جنوبی اعلام کرد برای رونق بیشتر صنعت گردشگری در مراحل نهایی کردن رژیم لغو ویزا با برخی کشورها از جمله ایران قرار دارد.

رویترز نوشت: ‌وزیر کشور آفریقای جنوبی اعلام کرد با افزایش تعداد قراردادهای برنامه لغو روادید با کشورهای مختلف در تلاش است صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری در این بخش را تقویت کنند.

وزیر کشور آفریقای جنوبی در این باره توضیح داد: ما نقش مهمی در جذب سالانه بیش از ۱۰ میلیون بازدیدکننده بین‌المللی به کشور شامل گردشگران، مسافران تجاری، سرمایه‌گذاران و مردم کشورهای همسایه داریم و میلیون‌ها شغل در کشور با فعالیت اقتصادی حاصل از سفر این مسافران حفظ شده است.  جذب بیشتر گردشگران هند و چین در درجه اول اهمیتِ توسعه گردشگری در آفریقای جنوبی قرار دارند و این دو کشور از ماه آینده می‌توانند از تسهیلات جدید برای سفر به آفریقای جنوبی شامل امکان درخواست برای دریافت ویزای ۵ ساله چندبار ورود استفاده کنند.

وی اضافه کرد: مذاکرات لغو ویزا برای ایران، عربستان سعودی، مصر، قطر و امارات در مراحل نهایی قرار دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *