نخستین طرح کوچه رنگی پایتخت اجرا شد

نخستین طرح کوچه رنگی پایتخت اجرا شد

شهردار منطقه ۲۰ از اجرای طرح کوچه رنگی با هدف زیباسازی معابر و چشم نواز کردن المانهای شهری به عنوان اولین کوچه رنگی شهر تهران در شهرری خبر داد.

قاسم افشار در این باره اظهار داشت: در راستای شعار «ری، شهر ایرانی – اسلامی پیشرو» و تغییر چهره شهر از فضای شهر خاکستری به شهر رنگی، یکی از معابر ناحیه ۳ به عنوان پایلوت طرح کوچه رنگی شهر تهران با مشارکت شهروندان رنگ آمیزی شد.

وی افزود: این طرح به دنبال تدابیر شهرداری بر افزایش حس تعلق، مشارکت و ایجاد اشتیاق و نشاط شهروندان و کاهش آلودگی‌های بصری، با رنگ آمیزی دیوارهای فرسوده و نصب گلدان‌های شمعدانی انجام شد.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه استفاده از رنگ در شهر برای افزایش نشاط اجتماعی اجرا می‌شود، ادامه داد: در قالب این طرح رنگ آمیزی دیوارها با رنگ‌های شاد و متنوع، نصب ۷۲ عدد گلدان شمعدانی، جانمایی مخازن و سطل زباله و مبلمان شهری انجام شد.

وی اضافه کرد: طرح رنگی کردن شهر در پی ابلاغیه شهرداری تهران به مناطق ۲۲ گانه با هدف کاهش آلودگی بصری، تقویت روحیه نشاط و سرزندگی در معابر و سطح شهر و همچنین رنگ آمیزی اصولی با رویه یکسان مورد توجه قرار گرفته است.

طرح کوچه رنگی تهران

منبع

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *