دریاچه‌‌های رنگارنگ در اندونزی

دریاچه‌‌های رنگارنگ در اندونزی

این دریاچه بخـشی از پارک ملی کلیموتو و از نمونه های منحصــربفرد جهان است. پارک ملی کلیموتو در بین ۶ پارک ملی ای که در جــزایر اطراف قرار دارند کوچکترین پارک است اما حــالا که می دانید یکی از تماشایی ترین شگفتی های طبیعت در این پارک ملی وجود دارد دیگر کوچکی آن برای شما چندان اهمیت ندارد. اسم هر سه دریاچه، کلیموتو به معنی دریاچه جوشان است و هر کدام از آن ها رنگ خاص خود را دارند. اگــر به دیدن این دریاچه ها بروید هــیچ وقت نمی توانید حدس بزنید که آن ها در زمانی مشخص چه رنــگی را به خود می گیرند. بعضی وقــت ها رنگ این سه آبی، سبز و سیاه است و در زمانی دیگر به رنگ ســفید، قرمز و آبی در مــی آیند.

دریاچه‌‌های رنگارنگ در اندونزی
دریاچه‌‌های رنگارنگ در اندونزی

اما دلیل اصــلی تغییر رنگ آب این دریاچه ها واکنش های شیمیــایی ناشی از مواد معــدنی درون دریاچــه است که شاید با گازهای آتشفشانی تحــریک می شوند و تغییر رنگ می دهند. این دریاچه های تماشایی از نقاط گردشگری محبوبی هستند و گردشگران زیادی برای دیدن آن ها به این محل می روند. مردم این جــزیره اعتقاد دارند که روح رفتگان آن ها بسته به اینکه در دنیا چه کارهایی انجام داده است برای اســتراحت به یکی از این سه دریاچه می رود.

مردم بومی این منطقه بر این باور هستند که رنگ این سه دریاچه براساس حال و احول ارواح تغییر می‌کند. این سه دریاچه با نام‌های دریاچه‌ی سالخوردگان، دریاچه‌ی جوانان و دریاچه‌ی دوشیزگان شناخته می‌شوند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *