کشورهای بدون فرودگاه جهان!

کشورهای بدون فرودگاه جهان!

این که در قرن ۲۱ام و عصر تکنولوژی و پیشرفت در هر زمینه‌ای زندگی کنید و بشنوید که کشورهایی وجود دارند که هنوز فرودگاه ندارند تعجب‌آور است. معمولا وقتی قصد سفر به یک کشور خارجی را دارید اولین فکری به ذهنتان می‌زند تهیه بلیط هواپیماست. در این مطلب با کشورهای بدون فرودگاه دنیا آشنا خواهید شد که امکان پرواز هواپیما در آن‌ها وجود ندارد ولی اکثرا از بالگرد استفاده می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا این کشورها را به شما معرفی کنیم و در مورد دلایل عدم وجود فرودگاه در آن‌ها صحبت کنیم.

واتیکان

واتیکان که به عنوان کوچکترین کشور جهان شناخته شده است، یکی از کشورهایی است که فرودگاه ندارد. به خاطر کوچک بودن کشور واتیکان و کم بودن مساحت برای ساخت فرودگاه، مسئولان این کشور از احداث فرودگاه چشم‌پوشی کردند. اکنون برای دسترسی به این کشور باید اول به رم سفر کنید و سپس از طریق راه‌های زمینی به این کشور وارد شوید.

واتیکان

موناکو

بعد از واتیکان، موناکو دومین کشور کوچک جهان می‌باشد که به دلیلی مشابه واتیکان فاقد فرودگاه است. این کشور جایی است که اکثر افراد ثروتمند و مشهور در آن اقامت دارند و جالب است که فرودگاه ندارد. کم بودن مساحت ملک برای احداث فرودگاه دلیل این موضوع در موناکو است. برای سفر به موناکو بهترین مسیر استفاده از فرودگاه نیس در فرانسه است. بعد از آن با حدود ۲۵دقیقه ماشین‌سواری به مقصدتان می‌رسید.

موناکو

سن مارینو (San Marino)

یکی دیگر از کشورهای بدون فرودگاه، سن مارینو است. برای رسیدن به سن مارینو باید مثل واتیکان از طریق رم اقدام کنید. یکی از فرودگاه‌های نزدیک به سن مارینو فرودگاه فدریکو فلینی است که در ریمینی ایتالیا قرار دارد. سن مارینو فقط یک فرودگاه برای بالگرد دارد و امکان استفاده از هواپیما در این کشور وجود ندارد.

سن-مارینو

لیختن‌اشتاین (Liechtenstein)

طبیعت خیره‌کننده این کشور باعث شده افراد زیادی عازم سفر به آن شوند. به خاطر نبود فرودگاه در لیختن‌اشتاین باید از فرودگاه‌های سوئیس استفاده کنید. شما باید در فرودگاه سنت گالن سوئیس از هواپیما پیاده شوید، سپس باید ۳۹کیلومتر تا پایتخت لیختن‌اشتاین یعنی شهر وادوز با ماشین در راه باشید تا به مقصد برسید. این کشور یک فرودگاه مخصوص بالگرد دارد که در بالزرس واقع شده است.

لیختن-اشتاین

آندورا (Andorra)

پنجمین کشوری که از داشتن فروودگاه محروم است، کشور آندورا است. بخاطر کوهستانی بودن مناطق اطراف این کشور امکان پرواز هواپیما در اطراف آن وجود ندارد و همین موضوع باعث شده است که آندورا جزء لیست کشورهای بدون فرودگاه جهان قرار داشته باشد. البته امکان پرواز بالگرد در این کشور وجود دارد و سه فرودگاه مخصوص بالگرد در این کشور دایر است. برای ورود به این کشور می‌توانید از طریق کشور فرانسه یا اسپانیا اقدام کنید.

 

 

آندورا

فلسطین

آخرین کشور بدوون فرودگاه جهان، کشور فلسطین است. در واقع این کشور فرودگاه دارد اما امکان استفاده از آن را ندارد. در شهرهای قلقیلیا و غزه فرودگاه‌هایی احداث شده بوده است، اما بخاطر حضور اشغالگران اسرائیلی در این کشور امکان استفاده از این فرودگاه‌ها وجود ندارد.

بهترین فرودگاه‌ های بین‌ المللی دنیا در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *