تور اوروست تا چناربن

تور اوروست تا چناربن

در خطه سرسبز مازندران، دو روستا قرار گرفته که در کم‌تر جایی از جهان مانند آن را می‌توانید ببینید. اگر به یکی از این روستاها رفتید حتما تا روستای دیگر پیاده‌روی کنید و مطمئن باشید که گذشتن از میان جنگل‌های بی‌نظیر هزار جریب، خاطره ماندگاری در خاطرتان ثبت می‌کند. بعد از پیاده‌روی به روستایی می‌رسید که در دل دره خانه دارد و هوای ییلاقی آن بی‌نظیر است.  اما این روستاها کدامند؟

اوروست تا چناربن کجاست؟

برای رفتن به اوروست از توابع استان مازندران، دو مسیر پیش رو دارید جاده سمنان کوتاه‌تر و امن‌تر است اما جاده فیروزکوه مسلما زیباتر است. با رسیدن به این روستا، یک جنگل‌پیمایی مهیج در انتظار شماست، حالا که تا اینجا آمدید روستای چناربن را هم در برنامه خود قرار دهید. برای دیدن چناربن یک پیاده‌روی بکر و بی‌نظیر در دل جنگل‌های هزار جریب خواهید داشت تا به روستا برسید.

جنگل پیمایی در دل جنگل‌های هزار جریب.

اوروست و چناربن چرا خاص است؟

روستای اوروست به خاطر موقیعت ویژه‌اش اهمیت خاصی پیدا کرده است. این روستا از شمال به رشته کوه‌های البرز و از جنوب به روستای قلعه‌سر منتهی می‌شود. جالب است بدانید مجموعه دیدنی باداب سورت در یک کیلومتری این روستا واقع شده است. روستای چناربن که مقصد بعدی ما در این سفر است، در دل دره‌ای خانه کرده است که از آن یک منطقه کاملا جلگه‌ای و کوهستانی ساخته است. چنین روستایی با این ویژگی‌ها در کم‌تر جایی دیده می‌شود. چناربُن به خاطر هوای بی‌نظیر و مناظر زیبایش یک منطقه ییلاقی بی‌نظیر محسوب می شود.

روستا یچناربن و طبیت زیبایش.

در میان جنگل‌های هزارجریب.

اینجا چه می‌بینیم؟

حین پیادروی در دل جنگل‌های هزار جریب شما درختان نایاب و کم‌یاب جهان را خواهید دید. درختان ممرز، ال، شمشاد، انجیلی. این منطقه حیات وحش خاصی دارد و آبشار و چشمه‌ها بر جذابیت آن می‌افزاید.

کی به اینجا برویم؟

آب و هوای خنک و کوهستانی این منطقه باعث شده بهترین مقصد برای سفرهای بهاری باشد. در این فصل شکوفه درختان را ببینید و از سرسبزی چمنزارها لذت ببرید.  اگر خوش شانس باشید می‌توانید گل شقایق و بنفشه رز را ببینید.

 در سفر به اوروست تا چناربن با خود چه ببریم؟

برای یک جنگل‌پیمایی مهیج داشتن کفش مناسب از ضروری‌ترین وسایل است. کوله‌ سبکی بپیچید. لباس گرم، کیسه خوابی برای کمپ در جنگل بردارید، کفش مناسبی بپوشید و با خیال راحت راهی سفر شوید. برای ثبت خاطرات‌تان در این طبیعت بی‌نظیر، دوربین عکاسی را فراموش نکنید.

اگر علاقه‌مند شدید  که از این دو روستا بازدید کنید و در جنگل‌های هزار جریب پیاده‌روی کنید، ما برای شما خبر خوشی داریم، دالاهو این سفر متفاوت و مهیج را اجرا می‌کند. با ما هم‌سفر باشید تا سفری به یادماندنی را تجربه کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *